Створення і підтримка законів для відродження лісового господарства – серед наших пріоритетів, – Добродомов

Депутати «Народного контролю» підтримають законопроекти, які вже є у ВРУ, скеровані на підтримку лісової галузі, збереження та відновлення лісів в Україні.

Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «Народний контроль» Дмитро Добродомов під час зустрічі з керівниками державних лісогоспів Львівщини та начальником управління лісового господарства Львівської області Анатолієм Дейнекою.

Зокрема, депутат нагадав, що два роки тому саме «Народний контроль» ініціював закон про 10-річний мораторій на експорт необробленої деревини, який уже сьогодні дає конкретні результати.

«Ніхто не має права використовувати Україну лише як сировинний придаток. Ми маємо самі вирощувати ліс, самі обробляти деревину, видавати на експорт готову продукцію, а не продавати за копійки ліс-кругляк. Показово, що сьогодні в Україні один із найнижчих в Європі показників лісистості території – лише 16,2%. Саме тому два роки тому ми вирішили поставити крапку на масовому безконтрольному вивозі лісу за кордон. Ми повинні дати можливість розвиватися нашим підприємствам, створювати тут робочі місця», – наголосив депутат.

Зокрема, перед початком зустрічі Дмитро Добродомов на території Львівського лісового секційно-насіннєвого центру ознайомився з будівництвом сучасної автоматизованої лінії зі зберігання, висушування, підготовки насіння і вирощування садивного матеріалу для лісгоспів не лише Львівщини, а й усієї Західної України. Фінансування коштовного проекту у 80 млн грн сьогодні повністю на плечах лісгоспів та обласному бюджеті.

Відтак усі учасники зустрічі погодилися, що сьогодні держава має відігравати вагомішу роль у відновленні лісів України, розвитку галузі. Передусім потрібно на законодавчому рівні створити сприятливі умови для фінансування, інвестування.

«Мораторій – це перший і тимчасовий крок. Щоб посилити його ефективність, потрібно ухвалити ще цілий ряд законопроектів. І їх у ВРУ вже зареєстровано цілий пакет. Втім, їх навіть не виносять на розгляд депутатів. «Завис» після першого читання і наш законопроект про нульову ставку на імпортне деревообробне обладнання. Нинішній склад ВРУ блокує все, що стосується збереження і відновлення нашого лісового багатства, розвитку деревообробних підприємств. Утім можу обіцяти, що разом із колегами не лише готові підтримати всі ці законопроекти, але й надалі наполягатимемо на їхньому негайному розгляді й ухваленні», – резюмував Дмитро Добродомов.