Субсидії чекають кілька тисяч житомирян

В моїх руках 1100 гривень. На ці гроші сьогодні живуть більшість українців. Тому не дивно, що після того, як тарифи на комунальні послуги зросли – пенсіонери почали масово звертатись до управлінь соцзахисту населення аби там їм допомогли оформити субсидію.

Лідія Степанівна до районного соцзахисту приїхала з Тетерівки,  що під Житомиром, аби оформити державну допомогу на сплату комунальних послуг. Жінка каже, прожити на мінімальну пенсію сьогодні нелегко. Лідія Степанівна, пенсіонерка: “Я оформляю, звичайно, субсидію, так як у мене пенсія 1100, то в  теперішній час, знаєте як на це прожити на цю тисячу. Я живу одна. Звичайно, надіюсь на лучче, на якусь допомогу, я 42 роки пропрацювала на підприємстві, і шоб тарифи були менші і продукти дешевші. Тяжко дуже нам жить, тяжко пенсіонерам, зараз ніхто не звертає уваги”

 В черзі людей не багато, проте чи не кожен прийшов з надією, що держава нарешті хоч якось піклуватиметься про нього. Адже після того, як уряд підвищив  комунальні тарифи –  на руках у людей лишаються фактично копійки, – нарікають житомиряни.

Наталія, пенсіонерка: “Тому що всі доходи,  а це пенсія,що ж там пенсії, а платити, як в нас, центральне отоплення, кріглий рік плотимо – не хватає.Хоч , як хочеш, а  не проживеш. Заплотиш за квартиру – будеш сидіти без їжі, беж лікарств.”Марія,  житомирянка: “Не надо нам було цих тарифів піднімать і не нада нам цих субсидій”

В обласному управління соцзахисту кажуть – наплив людей, які хочуть оформити субсидії щодня все більшає. Якщо у квітні  таких бажаючих було трохи більше сотні, то в травні прийшло декілька тисяч. Додають – за такою ніби то спрощеною процедурою, сьогодні менше чотирьомстам людям таки вдалося оформити субсидію. Іншим – або відмовили, або їхні документи і досі вивчають.

Олександр Цьмох, начальник управлінні соціального   захисту населення Житомирської райдержадміністрації: “На літній період, розмір субсидії, якщо є, то невеликий, а на опалювальний період буде великий. Ми ще будемо перераховувати їх залежно від тарифів, на опалювальний період там будуть серйозні субсидії. Якщо в квітні місяці в нас було на прийомі в межах 120 чоловік, то за травень ми прийняли майже три тисячі сто…вісімдесят чоловік. Тільки за травень місяць. Три тисячі людей” Ми слідкуватимемо, як  далі вирішуватимуть проблему з  оформленням субсидії і урядовці, і соцпрацівники. І чи не залишать самотніх пенсіонерів наодинці з космічними цінами на комуналку.  Галина Ковальчук, Ілля Кот, “Народний Контроль”.