Сучасна влада перетворила контролюючі органи на пасивних арбітрів, – Воловодюк

«Народний контроль» на Вінниччині вимагає відставки начальника Відділу культури і туризму Ямпільської РДА.

До лідера «Народного контролю» Дмитра Добродомова звернувся трудовий колектив Ямпільської дитячої музичної школи. Люди скаржились   на дії керівника Відділу культури і туризму Ямпільської РДА, який, з їх слів, вчиняв постійний пресинг трудового колективу та керівництва музичної школи та незаконно позбавив працівників школи премій та інших заохочувальних виплат.

Foto_kolektiv_shkolu

Трудовий колектив Ямпільської дитячої музичної школи

Вінницький осередок «Народного контролю» відреагував на звернення і здійснив перевірку діяльності керівника Відділу культури і туризму Ямпільської РДА Замишляєва Віктора Георгійовича на предмет дотримання норм законодавства і встановив ряд цікавих фактів.

Зокрема, проведеною перевіркою  встановлено, що наказ Замишляєва В.Г. про зменшення надбавок трудовому колективу музичної школи дійсно  прийнятий з порушенням Постанови КМУ від 23 березня 2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування», оскільки згідно з вказаною постановою розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах  фонду  оплати  праці (тобто рішення приймається директором музичної школи).

Foto_postanova

Начальник Відділу культури і туризму Ямпільського району Замишляєв Віктор Георгійович не є керівником закладу (установи), а є керівником органу державної влади.

Відтак сміливо можна сказати, що Замишляєв В.Г. теоретично  діяв не лише незаконно, але і з перевищенням повноважень.

Крім того, в ході проведення перевірки експертами було встановлено ряд порушень Закону України «Про публічні закупівлі».

Так, у лютому 2017 року на офіційному порталі публічних закупівель ProZorro Відділом культури і туризму Ямпільської районної державної адміністрації розміщено оголошення про проведення закупівлі послуг капітального ремонту покрівлі Ямпільського районного будинку культури.

В подальшому згідно з протоколом розкриття пропозицій переможцем зазначеної закупівлі визнано ПП «Афіна Бк». Фахівцями  «Народного контролю» на Вінниччині  встановлено, що зазначена процедура закупівлі проведена із порушеннями чинного законодавства.

Зокрема, учасник ПП «Афіна Бк», якого визнано переможцем, не надав ряду документів, що передбачені тендерною документацією.

Наявна інформація про встановлені порушення була передана в Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області, яка також підтвердила незаконність проведеної процедури державних закупівель, однак до відповідальності за порушення Закону нікого не притягнула, обмежившись рекомендаціями.

0001 0002 0003

Така позиція Держаудитслужби є доволі цікавою, оскільки відповідно до ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в разі, якщо оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій здійснюється не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів, члени тендерного комітету притягаються до адміністративної відповідальності шляхом  накладення штрафу у розмірі від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 25500 гривень), проте відповідні протоколи про адмінправопорушення аудиторами не складались.

Foto_Kodex_pro_admin_porushennya

З метою перевірки фактів встановлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності Дмитро Добродомов скерував депутатський запит до голови Вінницької ОДА Валерія Коровія.

Foto_dobrodomov_zapit_1 Foto_dobrodomov_zapit_2 Foto_dobrodomov_zapit_3 Foto_dobrodomov_zapit_4 Foto_dobrodomov_zapit_5 Foto_dobrodomov_zapit_6

«Сучасна влада перетворила контролюючі органи на пасивних арбітрів, порушення вони бачать, а нічого вдіяти не можуть, або, швидше, не хочуть. Надсилати рекомендації за порушення використання бюджетних коштів – це наче пояснювати крадію, якого впіймали на гарячому, як йому ліпше красти в майбутньому. Саме тому «Народний контроль» захищав і буде захищати інтереси як держави, так і громадянина, докладаючи до цього максимум зусиль», – прокоментував ситуацію лідер «Народного контролю» на Вінниччині Володимир Воловодюк.

Наразі «Народний контроль» Вінниччини надає  активну допомогу трудовому колективу, зокрема і в судовому порядку, оскільки директор Ямпільської музичної школи Ольга Самойлюк оскаржила рішення щодо неправомірного зменшення надбавки власним працівникам у суді.