Сучасний сіті-парк у Львові – це залучення інвесторів і нові робочі місця, – Ірина Оршак

Завдяки створенню сучасного сіті-парку Львів зможе стати першим містом для масштабного входу міжнародних інвесторів на ринок України.

У цьому переконана голова депутатської комісії екології та природокористування Львівської міської ради, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак, яка повернулася з Чехії, де у складі делегації зі Львова ознайомлювалася із роботою сіті-парків у містах Брно та Острава. Візит організувала чеська сторона.

«Щодо створення сіті-парку у Львові було і є чимало дискусій. Як на мене, причина в тім, що мало інформації про те, що являють собою такі об’єкти. Тож дуже добре, що чехи дали змогу і депутатам, і мешканцям Рясне-Руської побачити все на власні очі. Що таке сучасний промисловий сіті-парк? Це не обов’язково промислові виробництва, яких так побоюються місцеві мешканці», – говорить депутат.

За її словами, у сіті-парках Брно і Острави, більшість будівель – офісні приміщення, які орендують, наприклад, ІТ-компанії. Це містечка з повною інфраструктурою – магазини, аптеки, дитячий садок, ресторани, зелені зони, навіть штучні озера.

«Тут створені  всі умови для того, щоб працівник почувався комфортно. Це не бокси з промисловими об’єктами. Чеська сторона запевнила нас, що вони контролюватимуть у Львові весь процес будівництва з дотриманням екологічних норм. Навколишньому середовищу не буде нанесено шкоди», – розповідає Ірина Оршак.

Також вона повідомила, що зараз тривають перемовини щодо створення індустріального парку з іноземними інвесторами, які готові вийти на львівський ринок. Для міста це означатиме створення нових робочих місць, зокрема, для молоді,  надходження у місцевий бюджет.

«В Україні наразі немає нічого подібного. Але це працює в Чехії, це працює у всій Європі,  тому може запрацювати і у нас! Львів може стати першим містом для масштабного входу міжнародних інвесторів на ринок України! Тому я «за» такий об’єкт у нашому місті!», – наголосила Ірина Оршак.