Судді не хочуть повертати громаді незаконно відчужені землі Чернечого лісу, – Мусій

 Апеляційний суд хоче,  щоб захисники Чернечого лісу сплатили понад 600 тис гривень, аби справа про дерибан генералами СБУ землі під Києвом, була розглянута повторно.

Про це повідомив член міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Олег Мусій, який минулого року допомагав активістам зупинити вирубку реліктового лісу, ініційовану псевдовласниками цієї лісової земельної ділянки.

 «Минулого літа, поки невідомі огородили земельну ділянку парканом та почали вирубку дерев – громада села Лісники почала бити на сполох. Я скерував низку депутатських запитів і звернень в усі можливі інстанції, щоб припинити це неподобство», – пригадує  нардеп.

Він повідомив, що завдяки громадськості «тітушок»  із сокирами вдалося зупинити. Після цього з’ясувалося, що ще в 2004 році землі Чернечого лісу було передано в оренду на 49 років садовому товариству «Горобина» розпорядженням Києво-Святошинської РДА.

 Зухвалий дерибан землі під реліктовими насадженнями було оскаржено в Києво-Святошинському районному суді Київської області. Проте судді вирішили, що строк позовної давності по цій справі вже минув і відмовили у задоволенні позову. Хоча мова йде про привласнення землі, яке завдало суттєвих збитків державі.

 Щоб оскаржити рішення суду першої інстанції, захисники Чернечого лісу звернулися в апеляційну інстанцію. Та суд вимагає сплатити  «судовий збір» у розмірі 628, 902 грн. 12 копійок.

 «Тобто, щоб захистити ліс від вирубки та незаконної забудови, активісти мають зі своїх кишень викласти понад півмільйона. І це називається «правосуддя»!», – обурюється нардеп.

 Парламентар зауважив, щ серед псевдовласників – людей, які незаконно приватизували землю – є високопосадовці СБУ.

 «Відповідно, вони зараз роблять усе, аби справу просто зам’яти, а через рік-півтора відновити будівництво, при цьому знищивши кількасотрічні зелені насадження», – підсумував Мусій.