Тернополяни звинувачують лікарів «швидкої» у смерті чоловіка

У Тернополі на вул. Пушкіна на сходах магазину від втрати крові померла людина.  Очевидці пригоди звинувачують у біді лікарів «швидкої», які приїхали на місце виклику на підпитку. Тернополяни остерігаються, що медики можуть залишитися не покараними, тому звернулися по допомогу до «Народного контролю».

Як розповіли очевидці, чоловік купив у крамниці трьохлітрову банку томатного соку, при виході зашпортався на упав прямо на розбитий слоїк. Скло прорізало груди. Люди одразу викликали  карету «швидкої».  За їхніми  словами,  бригада їхала надто довго – понад 20 хвилин  а коли медики прибули, то виявилося, що вони на підпитку.

Свідки кажуть: постраждалий ще дихав, коли його як мішок погрузили у «швидку».  По дорозі у лікарню чоловік помер.

У старшого медика бригади — своя версія.

«Вся сорочка була у згустках крові, це означає, що була дуже масивна кровотеча. Пошкоджена велика судина, яка знаходиться дуже глибоко, перетиснути її  навіть в умовах стаціонару досить важко. При нашому прямому огляді із рани кров уже не сочилася. Це означало, що крові не було. Чоловік помер ще до нашого приїзду», – переконує лікар швидкої бригади Сергій Шпильов.

Медик стверджує — п’яним не був. Це підтверджують експертизи. А от його напарник між виїздами таки вживав алкоголь.  Головний лікар станції швидкої пообіцяв звільнити фельдшера.

«Експертиза підтвердила легке сп’яніння.  Сьогодні він уже відпрацював свою зміну, але врешті він більше не вийде на роботу»,  – наголосив головний лікар Центру екстреної медичної допомоги, медицини катастроф Тернопільської області Михайло Джус.

Чи нестиме лікар відповідальність перед законом, команда «Народного контролю» поцікавилася у правоохоронців.

«Відкрито два кримінальні провадження: за фактом безпосередньої смерті чоловіка (ч.  1 ст. 112 ККУ), та безпосередньо за фактом неналежного виконання працівниками швидкої допомоги своїх професійних обов’язків під час здійснення на виїзд (ч. 1 ст. 140 ККУ). Карається забороною займати певні посади, чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років, або виправними роботами строком до 2 років, або обмеження волі  строком до 2 років, або ж позбавлення волі на такий самий строк», – повідомив в. о. начальника слідчого відділу Тернопільського міськвідділу міліції Михайло Вербовський.

«Ми зробимо все, щоб увійти в комісію, яка даватиме правову і не тільки оцінку діям медикам, чи вони  належно виконували свої обв’язки», – заявив активіст «Народного Контролю» Андрій Худий.