d26259114776ab2f022f2fb482d956fe_XL

Топ-корупціонерам довічне ув’язнення та заборона застави

Ще у вересні 2016 року «Народний контроль» зареєстрував законопроект «Про довічне ув’язнення топ-корупціонерів» №5159, але законопроект і досі не виставлений на розгляд Верховної Ради. Як виявляється, сьогоднішня влада не прагне посилення покарання корупціонерів.

Проте останнім часом в парламенті заговорили про один із кроків, який ми давно ініціювали – заборону топ-хабарникам виходити під заставу.

Лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов ініціював обговорення цієї теми в Антикорупційному комітеті #ВРУ. Наступним етапом стане рекомендація Верховній Раді ухвалити закон, який заборонить виходити під заставу особам, підозрюваним у корупційних діях.

Зокрема «Народний контроль» вимагає від керівництва парламенту виставити і наш законопроект на голосування, тоді українці зможуть побачити, хто прагне змін, а хто покриває олігархів та корупціонерів.
Ми зазначаємо, що заборона виходу під заставу – це лише один крок, наша ціль – довічне ув’язнення топ-хабарникам.
Тому ми пропонуємо:

Посилити відповідальність:

  • За корупційні злочини та хабарництво (від 14 тис. доларів) – від 10 до 15 років позбавлення волі та довічне ув’язнення для топ-корупціонерів + конфіскація майна.
  • За незаконне збагачення (як то брехня в деклараціях) – від 7 до 10 років позбавлення волі + конфіскація майна.

Обмежити можливість виходу під заставу:

  • Скасовується застава для посадовців, яких затримали за корупцію, а також для осіб, яких підозрюють у таких злочинах як легалізація незаконних доходів, перевищення влади правоохоронцем тощо.
  • Плюс, щодо інших злочинів встановлюється розмір застави не менший від розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.

Ці норми не обмежують права простих громадян. Мова йде лише про підозрюваних у корупції, якими апріорі можуть бути тільки посадовці, і, в цьому випадку, топ-рівня.

Для недоторканних (судді, депутати) зупинити перебіг давності за скоєні злочини.

Тобто, якщо стосовно особи ведеться слідство, а її «раптово» обирають нардепом, строк давності «заморожується». Коли «недоторканність» зупиняється у результаті закінчення каденції, або ж ВРУ позбавляє її, строк давності по злочину продовжується без урахування часу, протягом якого людина обіймала «недоторканну» посаду.

Теж саме стосується випадків, коли особа вчинила злочин, вже перебуваючи на посаді нардепа чи судді, строк розпочинається тоді, коли закінчилась недоторканність чи каденція.

Печать