Бюджет розвитку Львова може зменшитися вдвічі у 2018 – подякуємо за це уряду, – Веремчук

Через те, що уряд переклав на міста свої фінансові зобов’язання, бюджет розвитку Львова може не досягнути й 1 млрд грн, водночас минулого року – сягав 2 млрд грн.

Про це повідомив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міськраді, представник бюджетної комісії Валерій Веремчук.

«На сесії 16 листопада планується голосування за бюджет-2018 для Львова. Уже маємо попередні цифри й розрахунки. Перше враження: уряду муляє очі розвиток міст. Держава продовжує перекладати на нас власні фінансові зобов’язання. Ми й надалі утримуватимемо профтехосвіту, оплачуватимемо компослуги та зарплати техперсоналу у школах, енергоносії та «комуналку» медзакладів, компенсацію проїзду пільговиків. Але паралельно уряд планує зменшити розмір освітньої та медичної субвенцій із держбюджету. Також хоче перекласти на місцеві бюджети компенсацію пільговикам за послуги  ЖКГ. Для Львова це близько 140 млн грн», – говорить Веремчук.

Також, за його словами, вже відомо, скільки місто потратить у 2018 році на виплати кредитів та сміття.

«Кредитні зобов’язання обійдуться нам у 400 млн грн. Області за управління ТПВ Львова заплатимо 300 млн грн. У результаті, бюджет розвитку на наступний рік наразі маємо на рівні 831 млн грн. Звісно, ця цифра ще може змінитися на краще, але про розкоші 2016-2017 років, коли бюджет розвитку був у межах 1,5-2,2 млрд, напевно, варто забути», – зазначив Веремчук.

Водночас додав, що питання є не лише до уряду, а й до тих, хто відповідає за наповнення бюджету на місцях.

«Зокрема, до управління комунального майна, яке задекларувало заплановані надходження у бюджет від оренди майна на 2018 рік у розмірі лише 59 млн грн. Це до смішного мала сума з огляду на те, скільки маємо приміщень, що простоюють, замість бути зданими в оренду», – наголосив депутат.