bablo

У Білій Церкві звільнили головного лікаря стоматполіклініки, який накрав сотні тисяч гривень

Завдяки запиту народного депутата України, секретаря Антикорупційного комітету ВРУ, лідера партії «Громадський рух «Народний контроль» Дмитра Добродомова  не вдалося «зам’яти» гучний скандал у комунальному закладі Київської обласної ради «Обласна стоматологічна поліклініка», що в Білій Церкві. Головного лікаря, який упродовж років використовував приміщення і ресурси поліклініки для приватної стоматології,  Георгія Романова таки звільнили із посади.

Про це йдеться у відповіді Київської обласної ради на депутатський запит Дмитра Добродомова.

Так, про власний бізнес у комунальному закладі Георгія Романова стало відомо ще у 2014 році.  Було відкрито кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем. Перевірка Державної фінансової інспекції виявила, що із 2008 по 2014 рік поліклініка зазнала збитків на суму майже 143 тис. грн.

Як виявилося, у 2003 році Київськаоблрада надала в оренду ТОВ «Центр естетичної стоматології Еліт» частину приміщення  поліклініки.  Засновниками і кінцевими бенефіціарними власниками «естетичної стоматології» став сам Георгій Романов, його син, а також економіст та головний бухгалтер КЗ КОР «Обласна стоматологічна поліклініка». Найцікавіше, що напередодні укладання договору оренди за кошти комунального закладу у приміщенні провели капітальний ремонт.

Згідно із укладеним договором оренди, з 2003 по 2014 рік ТОВ «Центр естетичної стоматології Еліт»  отримав в оренду частину двоповерхового комплексу поліклініки загальною площею 422 кв. м.  У 2008 році площа орендованої ділянки, за договором оренди, була зменшена до 237 кв. м, а в 2010 році – до 195 кв. метрів. Утім фактично займана площа ТОВ «Центр естетичної стоматології Еліт» не змінилася.

 Упродовж цих років за опалення, електроенергію та водопостачання замість ТОВ «Центр естетичної стоматології Еліт» сплачувала комунальна поліклініка.Водночас приватна стоматологія не заплатила жодної копійки орендної плати за коридори, туалети, гардероб, ординаторську, вивіз сміття. Працівники «Центр естетичної стоматології Еліт» користувалися  у власних цілях службовим автотранспортом поліклініки. І це не повний перелік зловживань Романовим, який по суті використовував потужності комунального закладу охорони здоров’я для власного збагачення.

Попри серйозну доказову базу кримінальне провадження практично не розслідувалося. На цьому, власне, у червні у своєму зверненні до ГПУ, МВС і Київської облради і наголосив Дмитро Добродомов, який вимагав відреагувати на ситуацію і не допустити затягування розслідування.

«Слідство у цій справі триває вже 7 місяців. Матеріали кримінального провадження 2 квітня 2015 року було направлено на проведення судово-економічної експертизи. Але станом на сьогодні експертизу досі не проведено, що, у свою чергу, гальмує розслідування справи і передачу її у суд»,  – йшлося у запиті народного депутата.

Після цього були проведені повторні перевірки у КЗ КОР «Обласна стоматологічна поліклініка» щодо використання майна закладу. Виявилося, що через вправне «керівництво» Георгія Романова поліклініка щомісяця втрачала майже 16 тис.грн імовірного доходу.

Відтак 13 серпня рішенням Київської обласної ради Георгія Романова звільнено із посади головного лікаря у КЗ КОР «Обласна стоматологічна поліклініка», – ідеться у відповіді на депутатський запит  Дмитра Добродомова.

stomatstomat1stomat2stomat3