У Черкасах проінспектують роботу комунальних служб

У Черкасах планують розробити спеціальну програму допомоги житловому фонду, які перебувають на балансі СУБів, ОСББ, приватних ЖЕКів. Адже містяни, особливо мешканці старих будинків, переживають: після переходу на отримання ОСББ на них ляже непосильний вантаж утримання сторічних будівель.

Так, найчастіше на гарячу лінію «Народного контролю» надходять звернення від черкащан зі скаргами у житлово-комунальній сфері. З 1 липня у 2016 року люди повинні визначитись, як будуть утримувати свої будинки. Утім наразі у містян більше питань, аніж відповідей.

Створювати, ОСББ, мешканці старих будинків, бояться. Адже розуміють, що на їхні плечі ляже фінансовий тягар з утримання будинків, які по суті розвалюються.

Водночас зараз дуже багато претензій до комунальних служб, які посилаючись, або на заборгованість від мешканців, або ж на нестачу коштів виконують роботи абияк, або ж узагалі ігнорують свої обов’язки з утримання житлового фонду.

Комунальники вперто не бажають виконувати свої забов’язання перед мешканцями будинків, які сплачують за комунальні послуги, цинічно додаючи: «Я би також хотів, щоб у моєму будинку зробили капремонт», –прокоментував директор СУБ «Придніпровський» Василь Старіков.

«Народний контроль» запитав у нового очільника міста Анатолія Бондаренка, чи можливо вплинути на недбальство комунальників?

«Що стосується директорів СУБів, ми проведемо ретельну ревізію використання коштів громадян, які вони сплачують. Бо є підозра, що директори  СУБів вчасно отримують заробітну плату, натомість послуги людям надають невчасно», – прокоментував міський голова.

Окрім того, він повідомив, що для СУБів, ОСББ, приватних ЖЕКів розроблять міську програму, щоб допомогти житловому фонду з капітальним ремонтом.

«Народний контроль» обов’язково поцікавиться результатами перевірки комунальників.