У Черкасах відбулася публічна дискусія щодо бездіяльності Верховної Ради

10 квітня у Черкасах відбулась публічна дискусія «Виборча Реформа Challenge», організаторами якої виступили громадянська мережа ОПОРА спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES).

Участь у дискусії взяв активіст «Народного контролю» на Черкащині Олександр Савенко.

Під час заходу учасники обговорили бездіяльність Верховної Ради та парламентських фракцій у сфері виборчої реформи, що ставить під сумнів щирість намірів політичних еліт в цілому.

«Не викликає жодного сумніву, що діюча виборча система не відповідає вимогам сучасності і європейському вибору країни. Крім того, вона надає можливості для проведення схем і фальсифікацій, а саме головне сприяє використанню адміністративного ресурсу. Верховна Рада зобов’язана змінити недосконале чинне законодавство щодо проведення виборів, і привести до вимог сучасності – загальні пропорційні вибори за відкритими партійними списками», – наголосив Олександр Савенко.

Учасники дискусії в черговий раз закликали парламент до прискорення реформування виборчого законодавства. Результати обговорень будуть систематизовані та надані на розгляд робочій групі з реформування виборчого законодавства, керівництву Верховної Ради, лідерам фракцій та народним депутатам.