У Цуманській пущі під виглядом мисливства займаються полюванням, – Данильчук

На Волині частину заповідних земель Ківерцівського Національного природного парку «Цуманська пуща» передали під мисливські угіддя приватним організаціям «Легіон» та «Горинь», і є побоювання, що вони під виглядом мисливства будуть займатися полюванням.

Про це заявив керівник «Народного контролю» Волині Павло Данильчук, який звернувся до заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондара під час брифінгу в обласному управлінні лісового та мисливського господарства 4 листопада.

Він вважає, що потрібно скасувати практику надання території заповідних фондів для ведення мисливського господарства, адже це є порушення, і тому потрібно, щоб держлісагенція втрутилася у це питання.

«На території цих угідь встановлені вишки для полювання. І, до речі, це не поодинокий випадок, що Туревич поїхав полювати. Таких випадків, я переконаний, є десятки, й в основному вони прикриваються тими мисливськими господарствами», – зазначив Данильчук.

До слова, Володимира Туревича звільнили з посади директора Цуманського лісгоспу, адже він 28 жовтня був на полюванні на території кварталів парку «Цуманська пуща».

У свою чергу Володимир Бондар зазначив, що потрібно розмежовувати введення мисливського господарства і полювання.

«На територіях природно-заповідних фондів дозволяється законодавством введення мисливського господарства, і це не обов’язково полювання. У кожному конкретному випадку – ми будемо давати оцінку. Якщо хтось буде перевищувати свої повноваження, за це буде передбачена кримінальна відповідальність», – відповів він.

Керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко також переконує, що мисливське господарство повинно бути у «Цуманській пущі».

«Зрозумійте одне: якщо ви кажете, що не потрібно ввести мисливське господарство, а йде зима, січень, півметра снігу, і звірів не потрібно годувати, ви до цього ведете? Я підтримую, що вишок не має бути, але мисливське господарство потрібне і звіра годувати теж», – сказав головний лісівник області.

Зі свого боку Павло Днильчук зауважив, що не вірить тому, що приватні фірми зайшли, аби просто годувати звірів. Як стало відомо під час брифінгу, для організації «Горинь» надали дозвіл на полювання у 5 кварталах заповідних угідь, які в оренді.

Зазначимо, що активісти «Народного контролю» Волині звернулися до суду, аби скасувати рішення Волинської облради про оренду мисливськими організаціями земель «Цуманської пущі».