У державах, ключових для нас з огляду на війну з Росією, Україна не має послів, – Добродомов (+відео)

У багатьох стратегічно важливих для нас державах Україна або ж узагалі не має послів, або ж посади займають особи, що не пройшли люстрацію.

Про це заявив  лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету  ВРУ Дмитро Добродомов в ефірі «Чорного дзеркала».

Зокрема, він нагадав, що в дев’яти країнах ЄС  діють посли ще від попередньої влади. Зокрема, у Нідерландах послом України є людина, яку ще у 2011 році призначив Янукович, а з 2008 по 2011 роки посідала посаду заступника Міністра закордонних справ України і прямо потрапляє під люстрацію.

«Ще у семи країнах ми узагалі не маємо послів. Для прикладу, столиця Білорусі стала міжнародним майданчиком для вироблення шляхів мирного врегулювання на сході України, але в цій країні вже рік нема посла.  Це – країна, з якою ми маємо кордон, країна, що має союз з Росією. Тож яким чином через  Білорусь здійснюється наша геополітична боротьба з Росією?»,  наголосив нардеп.

Така ж ситуація і в Угорщині, де панує російське лобі, Казахстані – одній із ключових держав у геополітичній війні з Росією, та Швейцарії, що відіграє визначальну роль у поверненні вкрадених режимом Януковича грошей.

«Присутність послів у цих країнах для нас є вкрай важливою. Але складається враження, що відповідні кандидатури на ці посади просто не хочуть шукати», – припустив Добродомов.

За його словами, недооцінювання ролі послів та провальна зовнішня політика  у просуванні державних інтересів вже обернулося для України наслідками, як то поразка на референдумі у Нідерландах.

«Зараз такий період, що послами доречно призначати політичні фігури, а не кар’єрних кабінетних дипломатів, без жодних досягнень і розуміння того, що відбувається. Наразі можна було би пожертвувати бюрократичними навичками послів і призначати на ці посади людей яскравих, які викликають довіру в українців», – наголосив лідер  «Народного контролю».

Фото: news.tut.by