У дитячому садочку батьки стали на захист виховательки

Батьки  малюків, які навчаються в дитячому садочку №52 м. Вінниці об’єдналися і відстояли свої права. Через конфлікт групи із завідуючою, виховательку, яка шість років працювала в старшій групі з дошкільнятами та має відповідну освіту, вирішили прибрати з групи.

Вихователька Оксана Гончарук розповіла «Народному контролю», що конфліктна ситуація триває уже не перший рік.

«Ще минулого року мене хотіли перевести в ясельну групу, —  розповідає Оксана Степанівна. —  Це при тому, що я шість років працювала в старшій групі, ми провели ремонт у приміщенні. Я працювала сама і залучала своїх родичів до ремонту. Напрацювала методичний кабінет, який тепер теж маю віддати. Батьки збунтувалися, коли нашу групу хотіли розформувати, бо багато дітей пішло у перший клас. Тоді завідуюча змирилася, але після того на мене почався тиск.

Після літніх канікул та ремонту групи Оксану Гончарук знову вирішили перевести «в ясла».

До «Народного контролю» звернулися батьки дітей, які мали би потрапити в групу до виховательки цьгоріч.

«Ми хочемо, щоб у нас була тільки ця вихователька, ми її знаємо і довіряємо їй, —  говорить Наталія, донька якої щойно пішла в перший клас, а племінниця якраз мала потрапити до групи Оксани Степанівни.

Батьки нарікають: скільки б вони не приходили до завідуючої садочком Катерини Шундровської, з нею ніколи не вдається поспілкуватися. Тож журналісти «Народного контролю» вирушили до керівниці ДНЗ разом із батьками у прийомний день. На місці директора садочку не виявили, за словами методиста, Катерина Володимирівна перебуває у відпустці. Проте пред’явити наказ про відпустку не змогла, надавши документи на своє заміщення посади без зазначеної дати.

Обурені батьки годину вимагали в методиста зателефонувати завідуючій та запросити її на зустріч, але отримали відповідь: завідуюча в лікарні.

Батьки написали колективний лист у Департамент освіти Вінницької міської ради, в якому просили припинити тиск на виховательку. Написала звернення до завідуючої і сама Оксана Гончарук. Жінка вимагає, щоб їй надали наказ про переведення в іншу групу та витяг з трудової книжки, адже досі отримувала лише усні розпорядження про перехід в іншу групу.

«Народний контроль» також направив керівництву садочка звернення, в якому попросив посприяти Оксані Гончарук та надати ї усю необхідну інформацію.

«Якщо вони нададуть офіційний наказ, будуть підстави подати позов до суду щодо погіршення умов праці, —  коментує ситуацію юрист «Народного контролю» Олексій Мусіровський. —  Якщо людина ніколи не працювала в ясельній групі і змушена втрачати всі свої методичні напрацювання та починати все спочатку, то це дійсно погіршення умов праці.

Поки пані Оксана чекає на відповідь, ситуацію вдалося залагодити. Директор департаменту освіти Вінницької міської ради Володимир Буняк запевнив журналістів, що проблема під контролем:

«Це не така принципова ситуація, щоб псувати навчальний процес дітям, і стосунки між батьками та садочком» —  сказав Володимир Володимирович.

«Народний контроль» чекає на відповідь від завідуючої, а поки що вихователька повернулася на своє законне робоче місце.