У Дніпрі МВС забирає у людей квартири

Із 2003 року мешканці багатоповерхового будинку були залучені, як інвестори до його зведення. Минуло майже 10 років з того моменту, як люди придбали квартири у забудовника, облаштували свої житлові помешкання. У 2012 році будинок був зданий в експлуатацію і мешканці  трьох квартир вирішили зареєструвати право власності, виявилось – помешкання їм не належать!

«Відповідно до рішення господарського суду Києва, квартири належать державі. Однак даними особами укладені інвестиційні угоди з забудовником. Які на теперішній час визнаються припиненими», ­– коментує ситуацію  адвокат Олена Довгопола.

Люди стали  бити на сполох, –  на підставі рішення суду їх хочуть виселити з квартир. Як це можливо, коли вони мають всі документи на придбане житло?

«Міністерство внутрішніх справ надало відповідне рішення господарського суду про те, що держава є власником цих квартир і без надання будь-яких документів, які необхідні для реєстрації новоствореного майна, зареєстровано за державою», –  розповідає  Олена Довгопола.

Доказами існування майнових прав людей є інвестиційні угоди, а міністерство МВС хоче заселити у ці квартири сім’ї військовослужбовців, які відстояли чергу на отримання житла.

За словами мешканців, вони своїми руками робили ремонт у власних оселях, а тепер їх намагаються висилити на вулицю.

«У помешканні не було нічого, навіть штукатурки. Електроенергія – одна лампочка висіла. Перегородки, вікна самі купували, самі поставили», – обурюється Володимир Міславський, один із потерпілих мешканців.

Журналісти  «Народного контролю» упродовж кількох місяців відвідували усі судові засідання у апеляційному суді, куди звернулись мешканці з метою відстояти свої права. І нам вдалось домогтись справедливості. Суд ухвалив рішення на користь мешканців.

«Народний контроль»  і надалі стежитиме за розвитком цієї ситуації, бо щодо двох квартир ще тривають судові засідання.