nkontrol_dnipro_2004

У Дніпропетровську люди з обмеженими можливостями не мають змоги вільно пересуватися містом

Більше 70 тисяч мешканців Дніпропетровської області  мають статус людей з обмеженими можливостями. Без допомоги близьких,  вони не можуть влаштуватись на роботу, гуляти містом, відвідувати лікарів.

За словами Наталії Злигостєвої,  голови  ГО «Різні та Рівні», та не велика кількість пандусів, що є в Дніпропетровську, не придатні для використання «візочниками», адже здебільшого встановлені  майже вертикально.

 «Згідно із Конвенцією ООН, яку Україна підписала у 2009 році, мають діяти кілька правил – принцип доступності, принцип рівності, принцип свободи вибору, свободи пересувань. І окремим пунктом Конвенції є доступність правосуддя. Ми не маємо доступу до правосуддя, адже банально не можемо дістатися входу до суду», – розповідає Наталія.

Пані Наталія створила власну громадську організацію, яка опікується  людьми з інвалідністю і відстоює їх права. Наразі, не знає у Дніпропетровську жодної облаштованої для інвалідів будівлі, в якій розташовуються державні структури. Хіба що центральна бібліотека.

«В Україні люди з інвалідністю – це люди з обмеженими можливостями, натомість на Захожі –  це люди з особливими потребами», – розповідає жінка.

До слова,  саме Олександра стала першою в Україні фотомоделлю на інвалідному візку. ЇЇ фотографії опублікував всесвітньо відомий глянець Lofficiel. Помандрувавши світом, може стверджувати: на Заході суспільство дуже відповідальне. Бо головний принцип – рівні можливості для всіх