У Дрогобичі розробили двотижневий план заходів з очищення міста від сміття

У вівторок, 6 листопада, у Дрогобицькій міській раді відбулося перше виїзне засідання тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича.

Ініціювали створення цієї тимчасової комісії депутати фракції «Народний контроль» у ЛОР від Дрогобиччини — Андрій Ковч, Юрій Нестор і Василь Масний.

Основними питаннями, які обговорили під час засідання комісії, були рекультивація Дрогобицького сміттєзвалища поблизу села Брониця та план заходів щодо негайного очищення від ТПВ території міста Дрогобич.

Розпочинаючи виїзне засідання, голова тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань вивезення та утилізації ТПВ з Дрогобича Богдан Гагалюк зазначив, що перед початком засідання комісія відвідала сміттєзвалище поблизу села Брониця та поспілкувалася з броничанами. У ході перемовин, за словами Богдана Гагалюкаброничани змінили свою думку та повідомили, що не заперечують проти проведення рекультивації сміттєзвалища. Для цього керівництву міста Дрогобич спільно з Департаментом ЖКГ та екології ЛОДА необхідно завершити проведення всіх дозвільних документів з проекту рекультивації сміттєзвалища, щоб розпочати роботи.

Щодо проблеми вивезення та утилізації ТПВ з міста Дрогобич, то під час засідання міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначив, що броничани не виконують рішення суду України, продовжуючи незаконно блокувати сміттєзвалище. Окрім цього, за час сміттєвої кризи у місті Дрогобицька міська рада зверталася до керівництва 19 полігонів Львівської області з проханням допомогти утилізувати ТПВ з Дрогобича, однак жоден з них не погодився.

За словами міського голови Дрогобича, зараз на території міста накопичилося близько 1000 тонн ТПВ. Причиною цього є те, що логістика маршруту, яким вдається вивозити ТВП, дозволяє прибирати з міста лише 20 тонн за добу при накопиченні 50 тонн.
Також Тарас Кучма додав, що близько 35% ТВП Дрогобича — це ТВП сіл Дрогобицького району, які звозять сміття на майданчики міста.

Окрім цього, під час засідання виступили й депутати ЛОР від Дрогобиччини.
Михайло Задорожний зазначив, що комісія повинна ухвалити рішення про невідкладні заходи щодо очищення міста від сміття. Зі свого боку, як депутат, він готовий ініціювати виділення додаткової субвенції з обласного бюджету Дрогобичу задля розв’язання цієї проблеми.

Юрій Нестор наголосив, що проблема з накопиченням ТПВ є глобальнішою і її потрібно розв’язувати не лише у Дрогобичі, а й у Стебнику та на довколишніх територіях.

Андрій Ковч акцентував увагу на правовому вирішенні ситуації, зокрема на дотриманні Законів України.

За підсумками засідання тимчасової контрольної комісії ЛОР було ухвалено рішення, що впродовж наступних двох тижнів керівництво області, міста та комісія ЛОР працюватиме над налагодженням співпраці з сусідніми містами Дрогобича — Стриєм та Самбором щодо вивезення ТПВ з Дрогобича на їхні полігони. КП «КМГ» повинно звернутися до держаудитслужби Львівської обласної державної адміністрації про проведення позачергового аудиту у комунальному підприємстві.
Також ухвалено рішення про необхідність проведення повторного тендеру на вивезення ТПВ з Дрогобича з можливістю виставлення лотів для участі приватних структур.
У ході обговорення було зазначено, що вже до кінця цього тижня Дрогобичу повинні надійти кошти у сумі 3 мільйонів гривень, виділені сесією Львівської обласної ради, для покриття КП «КМГ» боргів перед полігонами, які приймали ТПВ з Дрогобича.
За підсумками двотижневої діяльності відбудеться наступне засідання Комісії.