У Харкові жорстоко побили кандидата в мери від «Народного контролю» Анатолія Родзінського

Учора, 30 вересня, близько опівночі невідомий у балаклаві напав і по-звірячому побив депутата Харківської міської ради, кандидата на міського голову Харкова від партії «Громадський рух «Народний контроль» Анатолія Родзінського. Нападник орудував палицею, цілився у голову.

Про це повідомив Анатолій Родзінський у себе на сторінці у Фейсбук.

«Близько половини 12-ї ночі я під’їхав до будинку, припаркував авто і пішов у під’їзд. Але мене вже чекали, – описав ситуацію кандидат у мери Харкова. – Із темряви вискочив чоловік у балаклаві, який одразу вдарив мене палкою по голові. Я упав на спину, підняв ноги, щоб  захиститися. Але він цілився у голову».

За словами Родзінського, йому вдалося зірватися на ноги та побігти до під’їзду, втім нападник схопив однією рукою портфель депутата, іншою почав наносити удари по голові.

«При цьому він вигукував щось на кшталт «…за Кернеса,… за Кернеса», – пригадує Анатолій Родзінський. – Я випустив портфель і побіг до під’їзду, де був черговий та виходив мешканець будинку. Чоловік у балаклаві викинув мій портфель та зник у темряві».

На місце події відразу викликали «швидку», яка доставила потерпілого до лікарні, де Родзінському наклали шви. Також прибула поліція.

Відтак «Народний контроль» закликає правоохоронців якнайшвидше провести об’єктивне розслідування нападу на Анатолія Родзінського, знайти і покарати винних.

Сам Анатолій Родзінський не відкидає спроби замаху на вбивство, та в будь-якому випадку переконаний: напад має політичний мотив, адже саме вчора його офіційно зареєстрували кандидатом на  міського голову Харкова. На думку Родзінського, його участь у передвиборчих перегонах невигідна діючому меру Харкова.

«Учора завершилася реєстрація у мери Харкова, є 9 кандидатів, але жоден із них навіть не пробує зайти в електоральне поле Кернеса. Ніхто, окрім мене, – коментує Анатолій Родзінський. – Кернесу потрібна перемога у першому турі будь-якою ціною. Це надзвичайно важливо для його подальшої долі і суду над ним у Полтаві. І я єдиний депутат міськради і кандидат у мери, який не боїться критикувати Кернеса, викривати його корупційні схеми. Я загроза його рейтингу, тому Кернес готовий до всього, щоб змусити мене мовчати».

Зазначимо, що за соціологічним опитування від Київського центру політичного й економічного аналізу, зараз Анатолій Родзінський впевнено займає друге місце серед кандидатів на мера Харкова. Водночас він та партія «Громадський рух «Народний контроль» уже не раз стикалася зі спробами тиску у місті.

Так,  23 вересня у Харківській міській раді стався безпрецедентний випадок: депутату міськради, члену партії «ГР «Народний контроль» Анатолію Родзінському  Кернес заборонив виступати під час сесії. Таким чином, мер Харкова намагався уникнути нагадування про свою давню обіцянку виділити землю харків’янам для приватизації. Тим паче, що 300 із них прийшли під стіни мерії вимагати обіцяні наділи.

А рівно за місяць до місцевих виборів у Харкові без жодних пояснень почали знімати зовнішню рекламу «Народного контролю».  «Спочатку Кернес і його «команда» прибрали всю мою зовнішню рекламу, потім мене позбавили права виступити на сесії міськради, а тепер забирають всю вуличну рекламу «Народного контролю»», –  повідомив тоді  Анатолій Родзінський.

Нагадаємо, минулого тижня, 26 вересня, в Івано-Франківському жорстоко побили активіста «Народного контролю», кандидата до Івано-Франківської міської ради Ігоря Гергелюка.  Чоловіка викрали, завезли в ліс, а потім непритомного викинули з багажника авто біля його будинку.  Чотири дні активіст провів в реанімації.

У  «Народному контролі» Прикарпаття не відкидають імовірності політичних мотивів у цьому нападі. Зараз ведеться слідство, відкрито кримінальне провадження.