У Херсоні ліквідатори аварії на ЧАЕС упродовж багатьох років не можуть отримати житло

З часу Чорнобильської трагедії минуло 30 років, а у Херсоні до сих пір житло, гарантоване державою, не отримали понад сімдесят ліквідаторів.

До «Народного контролю» звернувся пан Олександр – лікар, у Чорнобилі брав активну участь в евакуації людей. Отримавши інвалідність, 20 років стоїть у черзі на житло.  Останні десять  – перший у списку на отримання двокімнатної квартири. Але досі не може знайти порозуміння з місцевою владою.

«Регулярно відвідую міськвиконком, приношу необхідні довідки. Але весь час чую одні обіцянки: то гроші не надійшли, то кудись зникли», – нарікає на місцеву владу пан Олександр.

Чоловік додає: протягом останніх десяти років людям видавали квартири, а він чомусь не може отримати довгоочікуване житло. Йому постійно приходять відписки, мовляв, держава не виділяє кошти на придбання квартир для чорнобильців. Чоловік хвилюється – треба ставити на ноги 12-річного сина, а нормальних умов для життя – не мають.

«Мені весь час обіцяють. І начебто жаліють: я часто хворію, невідомо що буде зі мною завтра, а квартиру не можу отримати» – скаржиться пан Одександр.

Аби з’ясувати ситуацію журналісти «Народного контролю» вирушили до міськради.

«Було питання придбання квартири для пан Олександра на вторинному ринку. Але тоді розпочались непорозуміння із казначейством і у результаті житло ніхто не купив. У пана Олександра складне питання, якщо знайдуться кошти, винесемо його питання на комісію і вона вирішить що робити», – розповіла в. о. начальника управління розподілу, приватизації житла Херсонської міськради Валентина Березна.

Зі свого боку, активісти «Народного контролю» всіляко сприятимуть, аби ліквідатори аварії на ЧАЕС, зрештою, отримали належне їм по закону житло.

«У Верховній Раді  розглядається питання виділити 1 млрд. 300 млн. гривень на закупівлю житла. Наша партійна організація буде акумулювати вирішення цього питання. З нашою допомогою, думаю, наші чорнобильці зможуть отримати житло», – запевнив лідер «Народного контролю» Херсонщини Валерій Гурківський.