У Хмельницькій міській поліклініці №2 вже півтора року не працює флюорограф

У Хмельницькій міській поліклініці №2 уже півтора року не працює флюорограф. Відтак мешканці мікрорайону Виставка добами стоять у черзі за будь-якої погоди, щоб перевірити легені в пересувному рентген-кабінеті.

Хмельничанка Анна у черзі вже другий день. Понад рік жінка намагається пройти флюорографічне обстеження.

«У поліклініці №2 півтора року не працює флюорограф. Нас посилають в інші поліклініки. Там свої черги. А оце повідомили, що приїде пересувний флюорограф. Відпросилась з роботи на кілька годин, а, в результаті, сиджу другий день в черзі», – нарікає місцева мешканка Анна.

Щодня біля рентгенологічного кабінету на колесах стоять кілька сотень містян. Та діагностику встигають пройти лише 130-140 пацієнтів.

Лікарі на боці пацієнтів – на стаціонарному апараті працювати спокійніше і зручніше для всіх. А так люди мліють у чергах, а медики працюють без перерв.

Адміністрація Хмельницької міської поліклініки №2 мала придбати новий апарат ще минулого року. Та в останній момент, а точніше за день до початку тендеру, з міського управління охорони здоров’я прийшов наказ ремонтувати старий апарат.

«Ми змушені були скасовувати тендер на купівлю нового, і оголошувати тендер на ремонт. Це затягнуло  час на кілька місяців. У результаті, охочих за 400 тисяч гривень відремонтувати майже мертвий апарат не знайшлось. А в країні, де оголошена епідемія туберкульозу, зволікати з профілактикою – просто знущання», – розповіла головний лікар Хмельницької міської поліклініки №2 Наталія Романовська.

Журналісти «Народного контролю»  поїхали до міського управління охорони здоров’я, аби з’ясувати, чому влада так не хоче запобігати поширенню туберкульозу в області.

«На сесії міської ради мають виділити трохи більше мільйона гривень на купівлю нового стаціонарного флюорографа для поліклініки №2. Думаю, після витримки всіх тендерних процедур, у вересні він вже запрацює», – обіцяє начальник Хмельницького міського управління охорони здоров’я Борис Ткач.