У Хмельницькому реалізовуватимуть програму для комфортного пересування маломобільних людей

Активісти «Народного контролю» перевірили Хмельницький на комфортність для пересування людей із особливими потребами.

Віктор та Валерій півжиття провели у візках. Упродовж останнього року чоловіки почали активно боротися за свої права через ГО «Світ без бар’єрів». Також створили сайт, де викладають фото доступних та недоступних місць для людей з особливими потребами. Саме вони і провели журналістам особливу екскурсію містом.

Першою зупинкою із нездоланним під’їздом виявився сервісний центр ПАТ «Хмельницькобленерго».  Щоб заплатити за світло візочникам спочатку потрібно проїхати 7 метрів під гірку, а потім здолати вкрай вузький проїзд.

Врешті практично кожен тротуар – головоломка для людей з обмеженими можливостями, адже пандусів у місті вкрай мало. Місцеві комунальники та проектанти просто забувають про спеціальні  з’їзди.  Також часто пандуси встановлені радше «для галочки». Тож, наприклад, центральна піша Проскурівська для людей з обмеженими можливостями більше нагадує трасу з перешкодами.

Також ускладнені входи для візочників в аптеки, «Укртелеком», десятки кафе, в держустанови.

Є і позитивні моменти.  Добре об лаштовані для потреб візочників театр ляльок та один із приватних готелів.

«Хто хоче, той робить», – коментує результати огляду міста голова ГО «Світ без бар’єрів» Віктор.

Нещодавно у місті з’явилось безкоштовне соціальне таксі, яким комфортно можна перебратись у будь-який куток Хмельницького. Є кілька тролейбусів та автобусів із підйомниками.

Також у Хмельницькому планують реалізувати 5-річну програму для полегшення пересування  маломобільних груп населення містом.

«За п’ять років всі дороги в Хмельницькому будуть оснащені тротуарними пандусами, також вирішимо питання з комунальними установами – зробимо їх доступними для людей з особливими потребами. Складніше, звісно, з приватниками. Але будемо їм писати, просити, наполягати», – пообіцяв журналістам «Народного контролю» Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.