У Хмельницькому вчительку підозрюють у знущанні над учнем

Урок математики для учня однієї з хмельницьких шкіл закінчився в лікарні. Вчителька спочатку принизила його перед всім класом, вдарила щоденником по голові, а потім випхала за двері.

Шестикласник Артем уже тиждень не ходить в школу. Хлопець просто боїться. На уроці математики вчитель над ним познущалась, бо забув вдома ручку.

«Я забув вдома пенал, крутився, шукав ручку. А вчителька вдарила мене щоденником по голові, потім сказала іншим учням мене вдарити. Двоє однокласників вдарили. І після цього вчителька взяла мене за шкварки та вивела з класу», – згадує зі слізьми на очах шестикласник Артем.

Учні, які стали свідками таких непедагогічних методів виховання, і досі не можуть оговтатись від побаченого.

«Вчителька математики Артема психом називала. Мені його шкода, бо він мій друг», – розповідає однокласниця Артема Аня.

«Він крутився, не слухав, вчителька почала на нього кричати, а потім тріпати. Я побачив це, у мене був шок, я був дуже здивований, я не очікував такого», – розповів журналістам шестикласник Павло.

Лідія Сергіївна викладає математику вже 37 років. Вчитель вищої категорії, минулого року пройшла атестацію. Запевняє, на тому уроці Артема і пальцем не чіпала, просто записала зауваження в щоденник.

«Я не винна. У мене до дітей тільки любов та повага. Він не слухав, я записала зауваження в щоденник і попросила вийти провітритись, щоб не заважав однокласникам слухати нову тему. Він хлопчик складний, у попередньому класі у нього були проблеми, і в цьому класі не складається», – пояснила журналістам вчителька математики Хмельницької ЗОШ №1 Лідія Алєксєєва.

Та ось після уроку хлопчик пожалівся батькам на головний біль та нудоту. Батько Артема, військовий, служить у зоні АТО, чоловік не розуміє, як таке могло статись у школі.

«У дитини моральна травма. Нам лікарі запропонували пролікувати його,  бо в хлопчика нервовий зрив. Такі вчителі не повинні працювати», – обурюється батько Дмитро.

Мама шестикласника Марина каже, що їй вже ставлять умови, і пропонують зам’яти все по-тихому.

«У той вечір мені зателефонувала класний керівник і запропонувала вирішити питання по-тихому, бо будуть проблеми. І якщо я навіть переведу дитину в іншу школу, то вчителі між собою спілкуються, і в новій школі теж будуть знущатись над моїм сином. Але я не боюсь. І я нікому не дозволю знущатись над моїм сином», – обурюється мама Марина.

У школі розпочали службове розслідування.

«Є наказ про службове розслідування, ми ще проведемо анонімне анкетування дітей, щоб з’ясувати, чи перевищила вчитель свої повноваження, чи вийшла за межі педагогічної етики, чи ні. Якщо факт підтвердиться, то відповідно буде прийняте рішення до притягнення її до дисциплінарної відповідальності», – запевнила журналістів директор Хмельницької ЗОШ №1 Алла Кіящук.

Тим часом поліція вже проводить своє розслідування за фактом побиття дитини.

«За фактом нанесення умисних легких тілесних учню провадження внесено до єдиного реєстру досудових розслідування. Слідчі обов’язково з’ясовуватимуть, чи нанесена ще й психологічна травма дитині. Наразі до розслідування ще не брались через велику завантаженість слідчих. у будь-якому випадку санкція статті не передбачає кримінального покарання, тільки штраф», – пояснила речниця Хмельницького відділення поліції ГУ НП у Хмельницькій області Катерина Шкуратова.