У Коломиї пройде кампанія зі знищення борщівника

Біля стадіону у Коломийському парку, де тренуються юні футболісти, утворилися величезні зарослі небезпечного борщівника, контакт із яким може призвести до серйозних опіків. Батьки звернулися по допомогу до «Народного контролю».

Так, малий Лук`ян на власному досвіду переконався, яку загрозу несе квітучий поруч борщівник. Як розповів хлопець, місяць тому він попікся до рослини, граючись із друзями на стадіоні.

«У будь-який момент у зарослі може потрапити м’яч, діти побіжать його діставати і попечуться, – говорить пан Володимир, який мешкає біля стадіону. –Опіки гояться дуже довго. Я вранці сам бігаю навколо стадіонуі боюся попектися. Чому комунальники його не вирубають?».

Про небезпечніть борщівника говорять і медики. Після контакту із рослиною радять негайно звернутися до лікарні. Якщо нема такої змоги, потрібно надати першу допомогу самотужки.

«Потрібно одразу видалити залишки рослини, промити уражену ділянку, а потім обробити її горілкою або спиртом. Далі треба застосувати протиопікові мазі, які продаються в аптеках, накласти пов’язку і уникати дії сонячних променів», – проконсультував  лікар-травматолог Дмитро Макаричев.

У Коломийській міській раді журналістам «Народного контролю» розповіли, що насправді у місті йде боротьба із борщівником. Незабаром небезпечні зарослі знищать і біля стадіону.

«Через ЗМІ інформуємо людей про небезпеку, яку приховує ця шкідлива рослина, – розповів перший заступник міського голови Тарас Яворський. –Також маємо 15 тис.грн на закупівлю палива для комунальних служб, приватних компаній, які ліквідовуватимуть борщівник. Плануємо упродовж двох тижнів повністю знищити цю рослину».