16 липня

У комунальному підприємстві «Плесо» в Києві без пояснень звільняють людей

До «Народного контролю» у Києві звернулися працівники комунального підприємства «Плесо», яке займалося благоустроєм водойм. Люди нарікають на тотальне скорочення штатних працівників, зокрема, рятувальників, водолазів та медперсоналу.

Пані Ірину, яка 15 років працювала фельдшером на рятувально-водолазній станції, понизили: тепер на неповну зайнятість працює медсестрою на пляжі. «Як може водолазна станція може працювати без медичного працівника, не уявляю. На сьогодні нестача медиків – 50%. Також під скорочення потрапили мотористи – плавзасоби є, а мотористів немає», – розповіла пані Ірина. За її словами, і досі ніхто не знає причини скорочення медиків на рятувально-водолазних станціях.

«Найстрашніше, що на воді гинуть люди. Їх нема кому рятувати», – резюмувала вона.

Пані Лілія займалася внутрішніми водоймами Києва. Уже другий місяць служби як такої не існує. Це може призвести до екологічної катастрофи на столичних водоймах, – переконана жінка.

«Сказали, що постійне прибирання на цих об’єктах не потрібне. На літо вони взяли кілька людей, але, якщо гектарів – сотні, то лише декілька працівників не дадуть їм ради», – зазначила пані Лілія. Вона також відзначила,  що скорочення розпочалися давно.

«Практично нам не пропонували на заміну відповідні посади. Мені запропонували вакансію працівника благоустрою. Це вже персональне приниження», – обурюється жінка.

Перший директор «Плесо» Микола Щепець не може спокійно дивитися, як на  очах знищують його дітище. Скорочення працівників – перший дзвіночок до повного розвалу підприємства, – переконаний він.

 «Скорочення подібного типу призведе до повного банкрутства підприємства. Одиничні катастрофи вже є: річка Конка впродовж всієї весни і початку літа отруюється. Де «Плесо»?», ­– коментує Микола Щепець. Водночас він погоджується, що підприємство слід оптимізувати.

«За останні 8 років його перетворили у клан чиновників. Але оптимізація має відбуватися не за рахунок тих людей, які своїми руками створюють прийнятні умови для відпочинку для киян і гостей міста», – наголосив пан Микола.

Щоб дізнатися, чи доречне скорочення людей на  КП «Плесо»,  журналісти «Народного контролю» вирушили до Київської міської адміністрації. Там запевнили: ситуація під контролем.

«Кількість рятувальників на пляжах не буде зменшуватися. На пляжах, я підкреслюю», – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Народник контроль» відстежуватиме цю ситуацію.