У Косові правоохоронці «покривають» псевдоволонтерів

У Косові жінка із фальшивим посвідченням волонтера намагалася нажитися на війні, викрадаючи скриньки для благодійних пожертв.

По гарячих слідах псевдоволонтерку впіймав активіст «Народного контролю» Назар Сорохан та злодійку у місцевий відділок поліції. Утім правоохоронці із розслідуванням справи зволікають.

«Я звертався до працівників поліції,  зокрема до керівництва, щодо ходу розгляду цієї  справи. Але поліцейські ухиляються від відповіді», – розповів активіст.

Журналісти «Народного контролю» навідалися у косівський відділок поліції, та правоохоронці від камери втекли, натомість попросили зробити письмовий запит. Та навіть після письмового звернення від Назара Сорохана  поліцейські  надали йому лише ксерокопію його власних свідчень.

«Я вважаю дії працівників поліції незаконними, оскільки вони укривають злочинТаким чином створюють сприятливе середовище для діяльності псевдоволонтерів», – коментує  Назар Сорохан.

А поки поліція зволікає із розслідуванням, голова благодійного фонду «Краплина добра» пані Уляна розповіла, яких правил слід дотримуватися, щоб не дати шансів шахраям нажитися на волонтерській роботі.

 «Скринька повинна бути прозорою та опечатаною, містити інформацію про благодійний фонд, який збирає допомогу.  Кошти зі скриньки виймає комісія, при цьому складається акт, підписуються 3-4 присутніми. Після цього скринька на місці опломбовується. Волонтер повинен мати бейдж із підписом та печаткою», – пояснила жінка.