dekl

У Лисичанську активісти «Народного контролю» аналізують е-декларації чиновників і депутатів

У Лисичанську активісти «Народного контролю» детально аналізують статки чиновників за допомогою системи е-декларування. Багато питань виникло при порівнянні опублікованої інформації з деклараціями, поданими в минулі періоди.

«Ми проаналізували  декларації  мера Лисичанська Сергія Шиліна і народного депутата-мажоритарника Сергія Дунаєва, який пройшов по нашому округу, – розповідає Олександр Кобзар, голова лисичанського осередку «Народного контролю».  – У результаті, було оприлюднено інформацію про майно та гроші, які,можливо, були приховані від декларування».

Так, декларація народного депутата Дунаєва, який є членом Комітету Верховної Ради з боротьби з корупцією, визиває багато питань. Так після аналізу даних, у тому числі інформації про доходи посадової особи в минули періоди, не знайшли відображення в задекларованих статках близько 15 млн грн дивідендів, частка дружини в статутному фонді підприємства у  200 тис. грн,  користування автомобілем і земельною ділянкою. Також, за наявними документами, депутат занизив площу одного зі своїх будинків у Сєвєродонецьку на більш, аніж тисячу «квадратів».

Оскільки такі дії порушують законодавство, активісти скерували звернення для реагування в Національне агентство з питань запобігання корупції та Національне антикорупційне бюро України.