lycychansk

У Лисичанську «Народний контроль» моніторить, як влада освоює бюджет розвитку

У Лисичанську на Луганщині «Народний контроль» проводить моніторинг використання коштів із бюджету розвитку, куди цьогоріч виділили рекордну для міста суму – 41,5 млн гривень.  

Зокрема,  кошти спрямовуються на капітальний ремонт шкіл, лікарень, дитячих садків і житлового фонду. Також купується обладнання для комунальних підприємств, встановлення дитячих майданчиків та системи відеоспостереження.

««Народний контроль» не залишив бюджетні витрати без своєї уваги. Ми почали з перевірки закупівлі системи відеоспостереження», – повідомив керівник Луганського осередку партії Дмитро Михайлов.

Активістів здивував зміст бухгалтерських документів із придбання обладнання. Його купували у платників єдиного податку з оформленням договорів на кожен вид товару. Крім того, відсутні специфікації придбаної техніки: крім найменування, в договорах і накладних немає іншої інформації. Тож Лисичанська міськрада придбала невідомо які камеру, відеосервер тощо.

«Шляхом дроблення сум і використання фізичних осіб-підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування, а також через «знеособлення» товару в договорах і накладних міська рада обходить тендерну процедуру, а також програму закупівель ProZorro, купуючи устаткування за завищеними цінами», – пояснює Дмитро Михайлов.

Він наголосив, що такий метод проведення закупівель дає можливість вдаватися до корупційних схем.

«Народний контроль» і далі планує проводити моніторинг використання коштів місцевих бюджетів.

Фото: www.youtube.com