nkontrol_chmel_0311

У Лісогринівецькій сільській раді відмовляються надавати соцпослуги жінці-інваліду

Уже сім років жінка-інвалід із Тиранівки  не отримує соціальних послуг через відсутність прописки.

«Аби прописатись в будинку  і оформити до кінця власність, мені необхідно спочатку оформити земельну ділянку та отримати кадастровий номер. Зробити цього не можу, бо, як  виявилось, існують накладки на мою земельну ділянку. Наразі всю свою пенсію я витрачаю на судові збори», – бідкається Валентина.

А тим часом будинок поволі руйнується. У Валентини навіть елементарно не вистачає здоров’я, аби принести води.

«У мене постійні болі, адже маю вроджені вивихи суглобів, я ледь ходжу, мені не можна піднімати важке. Мушу то все терпіти, бо навіть не маю коштів на лікування, і допомогти мені нікому. В сільраді сказали навіть заяву не писати, бо я не маю права на соцпрацівника», –  плаче жителька Тиранівки Валентина.

Насправді законодавство гарантує соціальні послуги не по прописці, а за фактичним місцем проживання. Тож навіть усна відмова – свідоме порушення конституційних прав інваліда.

Лісогринівецький голова Віталій Гралюк не вважає, що порушує права пані Валентини, він впевнений, що їй соціальні послуги не потрібні, і вона на них права не має, бо  живе на території селищної ради без прописки.

Врешті під тиском журналістів «Народного контролю» він пообіцяв, що до жінки зайде староста, щоб написати заяву на соціального працівника.

На момент виходу сюжету в ефір Віталій Гралюк не дотримав слова. Тому журналісти офіційно звернулись із скаргою вже до Департаменту соціального захисту Хмельницької ОДА.