У Луцькій міській раді організували протест проти дерибану землі

Опозиційні фракції  до тимчасової влади Луцька – «Народний контроль», «Свобода», «Самопоміч» – організували протест під час 38 сесії міської ради, яка відбувалася у середу, 28 лютого.

На початку засідання керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук озвучив пропозицію не вносити у порядок денний два скандальні питання, якими безкоштовно віддаються 2 гектари землі у приватні руки. Мовляв, значно вигідніше для міста провести аукціон, з якого ділянки продадуть за значно більші кошти.

Йдеться про ділянки на вулицях Рівненській, 119, та Вороніхіна, 37, які на умовах оренди надавалися для ТОВ «Житловий квартал». Цю фірму пов’язують з провладними депутатами Сергієм Булою та Костянтином Петрочуком.

Водночас депутати, які виступили проти розгляду цих питань, наголошували, що не мали змогу ознайомитися із проектом рішення, адже його винесли із порушенням від земельної комісії за день до проведення сесії. Тобто проекти рішення не були оприлюднені за 21 день.

Депутатська більшість, яку контролює партія «УКРОП» та, зокрема, головуючий – секретар ради Григорій Пустовіт, попри порушення ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та Конституцію України, таки проголосували за порядок денний.

У зв’язку з цим депутати з фракцій «Народного контролю», «Свободи» та «Самопомочі» були змушені двічі блокувати президію, щоб не допустити «дерибану» землі. Протягом сесійного засідання, яке тривало понад 14 годин, опозиційні фракції почергово брали перерву на 20 хвилин, аби привернути суспільну увагу та таки достукатися до провладної більшості, щоб резонансні проекти рішення таки зняли з порядку денного.

Коли ж черга дійшла до земельних питань на сесію поприходили невідомі особи спортивної зовнішності. У коридорах чергувала патрульна поліція, а у сесійній залі в проході до президії стояли представники муніципальної варти.

Під час голосування депутат Павло Данильчук намагався пройти до президії. Йому перешкодили представники муніципальної варти і невідомі чоловіки спортивної статури. Водночас депутат Сергій Була схопив керівника фракції «Народний контроль» за шию та почав його душити.

Штурханина, галас та вигуки «Ганьба» у сесійній залі не завадила «проукропівським» депутатам проголосувати за скандальні питання.

Опісля цього Павло Данильчук звернувся до поліції із заявою про напад на нього з боку депутата Луцької міської ради Сергія Були.

«Ганебне та корупційне рішення по цих ділянках продавили з порушенням регламенту та законодавства.  Водночас в місті нема землі для учасників бойових дій чи інших соціальних категорій, вони виділили «халявну» землю для своїх. Громадськість міста повинна знати, який відвертий дерибан відбувається у стінах ради і на майбутнє пам’ятати, за кого не потрібно голосувати», – сказав Павло Данильчук.

Про схеми депутатів Луцькради, пов’язані із ділянкою на вулиці Рівненській «Народний контроль» раніше проводив розслідування.

Фото: Олена Лівіцька, «Волинь 24»