У Луцькому СІЗО розповіли про смерть арештанта

У понеділок, 4 грудня, до Луцького слідчого ізолятору навідалися депутати міськради та представники ЗМІ, аби почути інформацію про загадкову смерть 25-річного засудженого та побачити умови його утримання. До слова, з початку 2017 року в ізоляторі померло троє ув’язнених.

Піти до СІЗО запропонував очільник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук під час сесії ради.

Зустріч у стінах слідчого ізолятора відбулася із керівником установи Сергієм Кириєвим та начальником медичної частини Петром Ілюшиком.

Передусім присутніх цікавила причина смерті 25-річного Дмитра Ластовничого: у чоловіка виявили численні садна на тілі, було побите обличчя та вибита ключиця, при цьому у виписці про смерть зазначається, що чоловік помер через гостру печінкову недостатність та токсичний гепатит.

Тож чому хворого чоловіка помістили в ізолятор, для начальника СІЗО це також залишається під питанням. Адже, за його словами, під час затримання у Володимирі-Волинському Ластовничий пройшов повну процедуру медобстеження, і йому була видана довідка, що він може перебувати в таких умовах. Через це прокуратура нині проводить перевірку в рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу.

Кириєв розповів, що засуджений з минулого року перебував у лікаря-нарколога на диспансерному обліку з діагнозом психічні та поведінкові розлади – синдром залежності.

Водночас начальник медичної служби каже, що засуджений уже був із синцями, коли прибув до ізолятора. А усі пошкодження були зафіксовані. Він повідомив, що у зв’язку із алкозалежністю ув’язненому призначили «Аміназин» та «Димедрол», аби полегшити «синдром відміни».

«Після обстеження Ластовничий був поміщений у камеру режимного корпусу, де перебував протягом доби. Його виводили двічі для надання медичної допомоги, оскільки у нього почалися раптові психічні розлади. Це наслідок постійного вживання спиртних напоїв. Він 5 разів був судимий, зокрема за вживання наркотичних засобів. Йому надавали допомогу та кололи призначені препарати. Він неодноразово бив у двері руками та ногами. У нього були приступи «білої гарячки», – запевнив Кириєв.

Відтак, смерть Ластовничого констатували 22 жовтня в 17:30. Медичну допомогу черговий фельдшер та начальник медслужби почали йому надавати о 16:48. О 16:53 викликали бригаду «швидкої» медичної допомоги, а 17:10 зафіксували першу ізолінію на кардіомоніторі.

«Всі тілесні ушкодження, виявлені на тілі Ластовничого, були отриманні внаслідок його неадекватної психічної поведінки. Ніхто з працівників слідчого ізолятора не завдавав ніяких ушкоджень та спецзасобів проти нього не було застосовано», – додав він.

Відповідаючи на запитання журналістів, начальник СІЗО сказав, що «нісенітниця те, що у нього була в голові була дірка».

Павло Данильчук

Також присутні поцікавилися, скільки людей померло протягом останніх років. Як стало відомо, з початку 2017 року в ізоляторі померло троє ув’язнених, у 2016 – двоє.

Опісля депутатам та журналістам показали одиночну камеру, де перебував ув’язнений на момент смерті.

«Люди перебувають тут щодня після прибуття з відділів поліції, де потім їх переводять у режимний корпус», – прокоментував начальник СІЗО.