У Луцькраді блокують рішення про декомунізацію вулиць

У Луцьку 19 вулиць, що підлягають перейменуванню у межах декомунізації, поки залишаться зі старими назвами.
Про це стало відомо під час засідання сесії ради 31 жовтня.
Питання, зокрема, «зависло» через перейменування вулиці Ярощука. Мовляв, за словами представників партії «Укроп», у місті є люди, які виступають проти цього.
Втім, представниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук зазначила, що Юхим Ярощук обіймав посаду в компартії, тому вулиця обов’язково має підлягти перейменуванню.

«У 60-ті роки, коли Юхим Ярощук очолював виконком Волинської обласної Ради депутатів трудящих, у Луцьку відбувалися переслідування української інтелігенції за політичними переконаннями. Власне, 20 січня 1960 року засудили шістдесятника Дмитра Іващенка і Валентина Мороза», – наголосила вона.

Керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук вважає, що завжди знайдуться противники перейменування, але є закон про декомунізацію, який необхідно виконувати.

«Процес перейменування вулиць і так затягнувся з 2016 року. Мені теж не до вподоби усі зміни, але працювала робоча група, яка знайшла компроміс і підготувала відповідний перелік. Сьогодні є законодавча база і ми нарешті маємо позбутися спадщини злочинного комуністичного режиму», – наголосив він.

Проте депутатська більшість не підтримала проект рішення.