У Луцьку активісти вимагають обов’язкове введення е-квитка у маршрутках

Луцька влада готує проект рішення про подорожчання тарифів на проїзд у маршрутках до 5 гривень. У зв’язку з цим відбулося громадське обговорення сьогодні, 12 квітня.

Участь взяли представники «Народного контролю» Волині: депутат Павло Данильчук та активіст Олег Бондарук.

Вони виступили категорично проти такого рішення, адже тариф переглядали буквально рік тому, а досі не виконані два рішення виконавчого комітету, які були прийняті з їхньої ініціативи: про перерахунок пасажиропотоку на громадському транспорті та про запровадження автоматизованої системи оплати проїзду.

«Я противник підвищення тарифу сьогодні. Тим більше є відповідь Антимонопольного комітету, що можна піднімати тариф лише з умовою запровадження електронного обліку пасажирів. Якби за рік часу це було зроблено, ми б сьогодні не говорили, наскільки розрахунки відповідають дійсності», – зауважив Павло Данильчук.

Разом з тим, на думку депутата, проблему з транспортом потрібно розглядати комплексно, а не лише у ракурсі підвищення вартості проїзду. Тому варто провести ширше обговорення, а до того часу влада має підготувати бачення, як планує впроваджувати автоматизовану систему обліку.

«Ця система має бути універсальна, як для тролейбусів, так і для маршруток», – наголошують активісти.

Також на початку Данильчук зауважив, що формат проведення заходу є малоефективним, натомість варто було організовувати громадські слухання, де б фіксувалися усі пропозиції.