У Луцьку хочуть почистити Омелянівські ставки, але просять зберегти дику природу

Міська рада планує почистити одну із заплав річки Омелянівка, де хочуть облаштувати територію відпочинку з можливістю купання та рибальства, а також там буде встановлена система для очищення води.
Про це стало відомо під час засідання бюджетної комісії Луцькради 27 травня.

«Виникла ідея розробити проект на капітальний ремонт Омелянівських ставків, а саме: на відрізку від вулиці Кічкарівскої до Ломоносова. Там будуть місця для купання, рибальства, система очищення води», – повідомила в.о. керівника відділу екології Оксана Тарабанюк.

Проте ще тривають дискусії який саме ставок будуть облагороджувати.
Від початку проекту планували почистити водойму, де за десятки років вона заросла очеретом та іншою водно-болотною рослинністю. Там нині дикою природою облаштована величезна боброва загата, гніздяться лебеді, живуть червонокнижні птахи, – каже керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук.
Відтак, нещодавно відбулася екскурсія каскадом цих ставків. Тож, за словами депутата, науковці з університету СНУ будуть готувати обґрунтування, щоб зберегти цю екосистему.

«Я спілкуюся з директором ЖКГ Юрієм Красем. Подана заявка щодо співфінансування з європейських грошей на три населенні пункти у Волинській області. Загальна вартість очищення водних об’єктів – близько 30 мільйонів. Третину суми отримає Луцьк у разі позитивного вирішення. Тому ми ще обговорюємо, який саме ставок. Бо на прикметі є більший став, що межує з Ковельською дорогою», – зазначив обранець громади.

Нагадаємо, команда «Народного контролю» організовувала прибирання на Омелянівських ставках. На тій території розташовані будівлі, які використовували для рибного господарства. Вони в аварійному стані і потребують знесення.