У Луцьку хочуть посилено контролювати якість харчування дітей

Депутат від «Народного контролю» Анна Мовяк вважає, що відповідальність за якість харчування дітей покладається лише на міську раду. Відтак, вона пропонує створити робочу групу, яка перевірятиме продукти у луцьких дитсадках

Про це Мовяк озвучила у депутатському запиті під час засідання 24 сесії Луцькради у середу, 31 травня.

«Харчування дитини – це чи ненайголовніший фактор, який цікавить батьків, коли обирають дитячий садок. Харчування повинне бути якісним, збалансованим та корисним. У дошкільних навчальних закладах забороняється використовувати продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти. У ДНЗ, незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, відповідальними за організацію харчування дітей є засновники. Тому за якість харчування у комунальних ДНЗ м. Луцька відповідає міська рада. Без контролю за якістю продовольчої сировини, якісне харчування забезпечити неможливо», – переконана народна обраниця.

Вона повідомила, що відділення «Науково-дослідний акредитований випробувальний центр» ДП «Волиньстандартметрологія» у 2017 році провело випробування 40 зразків молочних продуктів, з яких – 8 не відповідали встановленим вимогам.

«З метою збереження здоров’я дітей пропоную створити робочу групу для здійснення контролю за харчуванням у навчальних закладах міста. Залучити спеціалістів міської ради, ДП «Волиньстандартметрології» Держпродспоживчслужби, Центру лабораторних досліджень м. Луцька, управління освітити та батьківської громадськості», – йдеться у ініціативі депутата від «Народного контролю».

Робоча група, за її словами, повинна здійснювати перевірку щокварталу та відбирати зразки продуктів для проведення аналізу.

Депутати підтримали запит.