У Луцьку може виникнути сміттєва криза

З полігону твердих побутових відходів у селі Брище фільтрати витікають за межі сміттєзвалища. Несанкціонований викид отруйних речовин відбувається упродовж п’яти років. Влада на це закриває очі.
Це вже призвело до екологічного лиха, що вплинуло на стан здоров’я людей. Відтак, захворюваність у селі зросла удвічі та збільшилася кількість онкохворих жителів.

Про це розповіли представники громади, які прийшли на сесію Луцької міської ради 24 квітня із жорсткими вимогами щодо функціонування міського сміттєзвалища.

«Ця проблема тепер не розв’язуватиметься «як завжди»: покричали й розійшлися. Ми хочемо у правовому полі вирішувати разом з Вами, але якщо ситуація не зрушиться з місця, дорога до полігону буде заблокована», – наголосила депутат Княгинівської сільської ради Анна Войтюк.

Вона озвучила заяву громади, у якій вимагають якнайшвидше почати шукати альтернативну ділянку для сміттєвого полігону, закінчити рекультивацію старого полігону, розв’язати питання збору фільтрату відповідно до норм, ліквідувати наслідки фільтрату.

Також член виконкому сільської ради Володимир Нагурний сказав, що влада закривала очі на проблему, поки місцеві жителі, активісти, члени виконкому, депутати не почали писати заяви у правоохоронні органи.

«Так, місяць тому почався мінімальний рух, справді почали загортати фільтрат. Екологічна інспекція у Волинській області, знаючи, що зливають фільтрат, довгий час нас ігнорувала. Коли ми вже прийшли великою ініціативною групою, тоді лиш еколог виїхав з нами на полігон, але він відмовився виписувати порушення на «Спецкомунтранс», – сказав чоловік.

Терміново розв’язати проблему закликав керівник фракції «Народний контроль» Павло Данильчук.

« Я виїжджав на полігон, коли до нас звернулися місцеві жителі. Компанія «Кліар Енерджі», яка добуває біогаз, зливала півроку фільтрат за межі полігону. Працівники «Спецкомунтранс» бачили це. Кажуть: ми повідомляли керівництво міської ради, але, як бачимо, ніхто досі не реагував. Бездіяльність повна», – наголосив депутат.

Він також поцікавився чи у залі присутній представник Держекоінспекції, адже на бюджетній комісії, де була озвучена проблема, ухвалили протокольне рішення, щоби запросили екологів. Втім, представник не прийшов, щоб пояснити ситуацію.
Натомість у міській раді відповіли, що проблема існує не перший рік, про неї знають і працюють над її розв’язанням.