У Луцьку на території собору зупинили незаконне будівництво

У п’ятницю, 25 грудня, у Луцьку громадські активісти, краєзнавці, депутати призупинили будівельні роботи, які велися на території Свято-Троїцького кафедрального собору. Зокрема, на кладовищі, яке входить в охоронну зону пам’ятки національного значення.

На кладовищі був виритий котлован та залиті бетонні сваї.

Краєзнавець, представник Комітету захисту національної спадщини Ігор Левчук викликав на місце слідчо-оперативну групу поліції та Держархбудінспекцію, щоб зафіксувати правопорушення. За його словами, це історичне кладовище, яке входить до об’єкту культурної спадщини.

«Будь-які роботи, які ведуться на кладовищі класифікуються як наруга над могилою. Нанесення шкоди культурної спадщини є кримінальним злочином»,  – переконаний краєзнавець Левчук.

Робітники не пояснили, що вони будують, лише розповіли, що на роботу їх найняв отець Володимир.

Представник Держархбудінспекції зазначив, що будуть встановлювати замовника будівництва та складуть акт перевірки упродовж п’яти днів.

«Якщо забудовник не надасть дозвільних документів, тоді буде складений протокол і буде винесена постанова про штрафні санкції», – пояснив він.

Голова інформаційно-видавничого центру Волинської єпархії УПЦ КП протоієрей Віталій Собко не зміг надати коментарів, оскільки нічого не про будівництво.

«Я лише сьогодні вранці побачив, що там щось будується. Буде на місці владика Михаїл, я до нього підійду, розкажу про все і з’ясую, що відбувається», – сказав він.

Керівник «Народного контролю» Волині, депутат Луцької міськради Павло Данильчук повідомив, що контролюватиме цю ситуацію.

«Закон один для всіх і нема різниці, чи це церква, чи інша структура. Ніхто не виступає проти церкви, але нехай отримають відповідні дозволи та діють у рамках чинного законодавства», – говорить Данильчук.

Також громадські активісти зафіксували, що під монастирем Бернардинів теж ведуться будівельні роботи. На думку краєзнавців, вони є незаконними. В підземеллі риють тунель аж до Театрального майдану.