У Луцьку руйнують пам’ятки архітектури, – Добродомов

Лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов у Верховній Раді розповів про критичну ситуацію щодо збереження історико-культурної спадщини Луцька.

Народний депутат оголосив запит під час засідання парламенту 25 травня.

Він повідомив, що до нього надходять скарги від краєзнавців, архітекторів та небайдужих лучан з приводу ситуації, яка склалася у місті навколо збереження історико-культурної спадщини.

Зокрема, заявники повідомили депутату, що протягом останніх кількох років відбулися незаконні ремонтні роботи без відповідної погоджувальної документації та без обов’язкового нагляду археологів на пам’ятках національного значення: Монастирі бернардинів, Монастирі бригідок, Костелі Петра і Павла, Монастирі шариток.

Окрім того, Дмитро Добродомов озвучив проблему знищення нововиявленої пам’ятки архітектури на вулиці Кафедральна, 13.

Будівельні роботи, за словами заявників, на місці старовинного підземелля відбуваються за сприяння керівництва обласного управління культури та дирекції державного історико-культурного заповідника. Також – і про погодження цими органами в охоронній зоні багатоквартиної забудови на вулиці Ковельська, 17.

Водночас парламентар наголосив у запиті на тому, що у Луцькій міській раді функціонує відділ охорони культурної спадщини, який не погоджений Міністерством культури, як уповноважений орган.

Тому нардеп вимагає провести перевірку наведених фактів з приводу порушень законодавства у сфері охорони культурної спадщини.