У Луцьку відбулася зустріч з бійцями 35 сотні «Волинська січ»

У дні пам’яті Героїв Небесної сотні Центр національно-патріотичного виховання дітей та молоді у м. Луцьк організував зустріч із учасниками буремних подій Революції Гідності – бійцями 35 сотні Самооборони Майдану «Волинська Січ» Павлом Данильчуком, Петром Жовтовськии та Олександром Нечипоруком.

Захід відбувся у понеділок, 19 лютого, в Палаці культури, який відвідали переважно луцькі школярі.

«Майдан – це зібрання усіх небайдужих українців та патріотів, які хотіли жити в кращій державі і за це боролися. Тому дуже важливо пам’ятати звитягу Небесної сотні і говорити тим людям, які сумніваються, – боротьба на Майдані і жертви були не даремні», – звернувся до молоді засновник сотні Павло Данильчук.

Він розповів присутнім, як була створена «Волинська січ».

«Сотня була створена 24 січня 2014 року членами Національного альянсу. Ми її формували за принципом вихідців з Волинської області. Хоча до наших рядів входили і бійці з Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей», – зазначив Павло Данильчук.

Поранений на Майдані Петро Жовтовський каже, що гордиться тим, що стояв пліч-о-пліч з побратимами на барикадах. Майданівець й собі звернувся до школярів і закликав їх бути активними та боротися за краще майбутнє.

«Міняйте себе та свою свідомість, і впливайте на суспільство своїми вчинками», – заявив Жовтовський.

Вісім вогнепальних поранень отримав боєць 35 сотні Олександр Нечипорук.

«Думав, що 18 лютого мирна хода буде такою, як і раніше. Проте я помилився і тодішня диктаторська влада зробила свою чорну справу. 20 лютого на вулиці Інститутській отримав вогнепальні поранення», – пригадує Олександр, який переніс уже четверту операцію на ногу.

«Мене багато, хто запитує, чи я не шкодую, що був на Майдані. Я кажу: звичайно, що ні! Я пишаюся, що брав участь в історії разом з хлопцями. Це був переломний момент для нашої країни. Зараз – це пластилін у наших руках», – констатував Олександр Нечипорук.

Після цього відбувся перегляд кінофільму «Зима, що нас змінила».

Зазначимо, що саме у ці дні чотири роки тому загинуло шість бійців «Волинської січі»: Олександр Храпаченко, Іван Городнюк, Василь Мойсей, Сергій Байдовський, Едуард Гриневич, Олександр Капінос.