У Луцьку завели «кримінал» на чиновників міськради через скандальну забудову на Огієнка

Голова фракції «Народний контроль» у Луцькій міській раді Павло Данильчук заявив, що сфальшували сесійне рішення ради, в якому мали передбачити 8% житлової площі для учасників АТО у багатоповерхівці на вулиці Івана Огієнка, 2. Депутат звернувся до правоохоронних органів.

 «29 липня 2015 року Луцька міська рада прийняла рішення №76/14 «Про надання ТОВ «ВОЛИНЬБУДІНДУСТРІЯ» дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будинку сімейного типу з вбудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Івана Огієнка, 2». Під час сесійного засідання я запропонував внести зміни у пропоноване рішення та передбачити 8% житлової площі для учасників АТО», – йдеться у заяві. 

Павло Данильчук наголосив, що схоже рішення рада раніше уже ухвалювала, тож під час озвучення пропозиції на сесії ніхто не заперечував. 

«Депутати міськради підтримали цю пропозицію, отже вона стала невід’ємною частиною рішення ради. Ніхто не заперечував проти такої пропозиції ні з числа депутатів, в тому числі земельної комісії, ні з числа працівників виконкому, як то юридичного відділу. Не було ніяких зауважень до прийнятого рішення і у міського голови, який наділений правом вето у випадку суперечності рішенням ради чинному законодавству. Виходить, що пропозиція була правильна і не суперечила закону», – розповів він. 

Однак згодом вияснилось, що у рішенні міської ради, яке було оприлюднене на офіційному сайті, інакше сформульована пропозиція голова фракції «Народного контролю». У п. 3 рішення йдеться: «При укладанні інвестиційної угоди передбачити, що 8% (вісім відсотків) житлової площі передається Луцькій міській раді з подальшим виділенням учасникам АТО».

«Я нічого не згадував у своєму виступі про будь-яку інвестиційну угоду»,  – стверджує Данильчук.

 Після цієї ситуації депутат скерував звернення на міського голову, щоб перевірити, яким чином міська рада контролює ситуацію із виділенням забудовником квартир для учасників АТО, та попросив надати копію інвестиційної угоди, передбачену у рішенні ради. 

Утім перший заступник міського голови Тарас Яковлев повідомив, що «органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об’єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів». 

Павло Данильчук обурений ситуацією, адже виходить, що прийнятті рішення свідомо викривили, або ж це свідчить про некомпетентність посадових осіб. 

«Маємо по факту три ситуації: 1. Пропозиції депутатів підтримані радою після сесії піддаються редагуванню чи навіть фальшуванню; 2. Рішення ради, які прийняті всупереч законодавству, ніким із відповідальних працівників міської ради, зокрема, юристами, не перевіряються; 3. Депутатів міської ради протягом кількох років вводили в оману, адже останнім часом одним із «популярних» мотивів для підтримки рішень про надання земельної ділянки під забудову була власне позиція про надання частини квартир учасникам АТО, яка, як виявляється із коментарів чиновників журналістам, суперечить законодавству», – підсумував у заяві депутат.

У результаті, заяву щодо неправомірних дій службових осіб Луцької міської ради зареєстровано у Луцькому відділі поліції та за фактами відкрите кримінальне провадження. 

До слова, 20 липня 2016 року інформаційно-аналітичний портал «Четверта влада» опублікував розслідування журналісток Марії Доманської та Валентини Куць під назвою «Як із навчального закладу зробити житловий комплекс депутата: земельна схема».

У матеріалі йдеться про ймовірні махінації із земельною ділянкою, розміщеною за адресою вул. Огієнка, 2 у місті Луцьку, де сьогодні ведеться будівництво багатоповерхового житлового будинку. Зокрема, журналісти звернули увагу на сумнівні рішення міської ради, що були прийняті під час попередньої каденції.

lutck_dok

lutck_1lutck_4lutck_2_4