У Львові більшість майданчиків для вигулу собак не облаштовані, – Оршак

У Львові більшість майданчиків для вигулу собак не придатні до цього. Окрім того, ненапрацьована процедура притягнення до відповідальності осіб, які не прибирають за своїми домашніми тваринами у громадських місцях загального користування.

На цьому наголосила голова депутатської екологічної комісії Львівської міської ради, депутат фракції «Народний контроль» Ірина Оршак у своєму запиті сьогодні, 19 квітня, під час сесії ЛМР.

Вона нагадала, що ще у березні 2016 році була прийнята ухвала ЛМР, яка затвердила Правила утримання і поводження з тваринами у Львові. Вона передбачала для господарів обов’язкове прибирання екскрементів за своїми домашніми тваринами на території під’їздів, сходових кліток, ліфтів, а також доріжок, тротуарів та газонів.

«Однак у Правилах благоустрою міста Львова від квітня 2011 року обов’язку прибирати за тваринами не передбачено. Відтак навесні 2016 року я зверталася із запитом щодо приведення у відповідність Правила благоустрою міста Львова до прийнятих Правил утримання і поводження з тваринами у пункті прибирання за домашніми улюбленцями. Запит отримав підтримку на голосуванні. Та зараз я не бачу цих змін в зазначених правилах. Сподіваюся, що сталася прикра помилка, яку швидко виправлять. Адже без цього ми не зможемо притягати до адміністративної відповідальності господарів тварин, які нехтують правилами благоустрою міста», – коментує Ірина Оршак.

Крім того, вона додала, що для зручності власників домашніх треба тварин подбати про облаштування місць для вигулу собак. Для цього на території міста є передбачено 58 спеціальних майданчиків, однак частина з них є непридатною для такого використання. Відтак потрібно виділити кошти для облаштування таких майданчиків.

«На засіданні профільної комісії ми розглянули це питання і просимо створити робочу групу, яка зробить напрацювання для вирішення проблеми», – повідомила Оршак.