16807543_1108614205933269_3725559592223699476_n

У Львові має діяти взаємовигідний механізм співпраці між владою, громадою і забудовниками, – Веремчук (+відео)

Конструктивний діалог між громадськістю, владою та компаніями-забудовниками, які прагнуть розвивати свій бізнес у правовому полі, допоможе вирішити проблему зі скандальними будівництвами у Львові, а ще упорядкувати ринок нерухомості та наповнювати бюджет.

Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук під час дискусії у «Твоє місто».

Зокрема, він зазначив найбільш поширені порушення при веденні будівництв у Львові.

«Перше, коли забудовник працює без повного пакету дозвільних документів – від міськради, ДАБІ, районної адміністрації тощо. Наприклад, «Львівська мрія» на вулиці Шевченка, 42.  Також  маємо випадки, коли забудовник не забезпечує об’єкт усіма необхідними комунікаціями. На вул. Антонича, 3, люди роками живуть без електрики. Коли ж  ОСББ  з боями провело у будинок світло, забудовник цьому перешкоджав», – навів приклад Веремчук.

Окрім того, у Львові не раз виникали конфлікти через невідповідність документації реальним планам забудовників. Один із найяскравіших останніх прикладів – будівництво на розі вулиць Варшавської і Соснової, де забудовник, маючи дозвіл на зведення трьох поверхів, продавав десять.

«Третій тип порушень – будівництво без інфраструктури. Коли забудовник отримує ділянку під зведення жилого комплексу у місці, де нема дитячих садків, лікарень, спортивних майданчиків, під’їзних доріг, то зобов’язується налагодити інфраструктуру. Та часто ця вимога ігнорується або ж відкладається на дуже тривалий час», – додав депутат.

Водночас він звернув увагу і на те, що часто скандали виникають через відсутність діалогу між забудовником і мешканцями навколишніх територій. За його словами, це  проблема, що не регулюється законодавством.

«Здебільшого «сусіди» проти нових будівництв біля своїх домівок. Але ж місто розширяється, потрібно будувати нове житло! Тому, щоб уникнути скандалів, судових позовів забудовнику варто від початку контактувати із громадою», – переконаний Веремчук.

На його думку, для вирішення питання проблемних забудов, потрібно діяти одразу у кількох напрямках. Зокрема, посилити контроль за законністю будівництв у місті. Так, два тижні тому було виділено 2 млн грн на виконання судових рішень із ліквідації незаконних забудов. За словами Веремчука, цієї суми достатньо, щоб ДАБІ належним чином виконала свою роботу.

«А ще має діяти механізм взаємовигідної співпраці між владою, громадою і забудовниками. Фундамент для цього уже закладений. Після кількамісячної роботи робочої групи, куди ввійшли профільні чиновники, депутати, представники девелоперського бізнесу, ми  розробили проект положення про нову орендну плату та прозорий продаж землі. Це призведе до збільшення інвестицій, розвитку інфраструктури, наповнення бюджету і нормальних конкурентних умов для розвитку бізнесу», – пояснює Веремчук.

Зокрема, за його словами, у 2017 році заплановано близько 400 млн грн. надходжень  у бюджет міста від оренди землі фізичним та юридичним особам та земельного податку. Ще 93 млн грн – від податку на інфраструктуру. І велика частина цих коштів надійте саме від забудовників.