У Львові відновлюватимуть джерело на вул. Топольній, – результати конкурсу «Благоустрій джерел м. Львова»

У конкурсі «Благоустрій джерел м. Львова», який провела Львівська міська рада, переміг проект із відновлення джерела на вул. Топольній, 39а. Результати конкурсу оголосили сьогодні, 28 лютого, під час засідання депутатської екологічної комісії ЛМР.

Автор проекту – громадський активіст Олена Халілова, яка є координатором «Народного контролю» у Шевченківського районі.

«Джерелом користуються багато мешканців мікрорайону, що охоплює вулиці Топольну, Мазепи та прилеглі до них вулички. Також воду із джерела беруть мешканці  Мурованого, Дублян, Брюхович. За історичними довідками, джерело існувало ще за часів Франца Йосифа», – говорить Олена Халілова.

У 2017 році була проведена державна експертиза, яка визначила високу якість води у джерелі, яке зараз перебуває у занедбаному стані.

«Водночас реалізація цього проекту дозволить облаштувати зручні підходи і під’їзди до джерела. Встановити біля нього освітлення, лавочки, урни для сміття. Очистити територію від чагарників», – пояснила активістка.

Загальна вартість проекту – 443,5 тисяч гривень.

Нагадаємо, цьогоріч, за ініціативи голови депутатської екологічної комісії у Львівській міській раді Ірини Оршак, у місті вперше провели конкурс проектів ««Благоустрій джерел м. Львова». На думку Оршак, таким чином вдасться щороку відновлювати одне міське джерело.