ato

У Львові знову хочуть зекономити на бійцях АТО?

У Львівській міськраді напрацювали зміни до ухвали «Про затвердження Програми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції», до яких, попри всю вагомість такого кроку, є принципові зауваження.

Про це повідомив голова міжфракційної групи з питань учасників АТО у Львівській міськраді, депутат від «Народного контролю» Віталій Свінціцький, який під час сесії запропонує внести ряд змін до проекту рішення.

«Маю зауваження до пункту 3.2, де прописано, хто не підпадає під дію програми. Йдеться, що учасники АТО, які вже отримали ділянки під індивідуальне будівництво на території України, не можуть претендувати на компенсацію від міста. Тож цей пункт виключає бійців, які самі приклали зусилля та отримали наділи за межами Львова. Здебільшого, по селах, де колись мешкали їхні родини. Вони не пікетували Ратушу, не вимагали ділянки у Львові, а тепер не можуть отримати від міста компенсацію. Це не правильно», – зазначив Віталій Свінціцький.

Ще одним суперечливим пунктом, на думку керівника міжфракційної групи, є черговість отримання житла для учасників АТО, мешканців Львова.

«Вказано, що на житло можуть претендувати три категорії. Перша – бійці, які є сиротами, друга –  сім’ї загиблих. Третя – ті, хто отримали контузію, поранення та є інвалідами війни І-ІІ групи. Я  ж рекомендую дописати ще одну категорію – бійців, які самостійно виховують неповнолітніх дітей, сім’ї учасників АТО, в яких від трьох і більше неповнолітніх дітей, сім’ї учасників АТО, які мають на вихованні дітей-інвалідів», – підкреслив Віталій Свінціцький.

Він також наголосив, що зміни до програми, на жаль, не передбачають продовження будівництва житла на вул. Під Голоском.

«Місто зведе перший будинок на 53 квартири, а далі призупиняє будівництво. Але ці помешкання у повному обсязі закриють потреби лише трьох категорій. Я ж буду наполягати, щоб будівництво продовжили задля покращення житлових умов четвертої категорії, про яку згадував», – заявив депутат.

За його словами, згідно програми, на отримання одноразової матеріальної допомоги для вирішення соцпотреб можуть претендувати ті, хто входять до четвертої категорії, – самотні батьки, багатодітні сім’ї. Натомість не згадуються ті, у кого на вихованні є діти-інваліди.

«Зауваження викликає й те, що не мають права на компенсацію бійці, які вже отримали землю під індивідуальне будівництво за межами Львова. Цей пункт треба виправити. Нехай  вони отримають цю компенсацію у 2020 році, але вони заслужили її. Бо складається враження, що у Львові знову намагаються економити на бійцях АТО, – резюмував Свінціцький.