У мерії Дрогобича більше не ігноруватимуть інформаційні запити

Громада Дрогобича на Львівщині повинна контролювати дії чиновників, втім досягти цього важко, коли влада міста воліє не йти на контакт із людьми. Так, місцевий активіст Тарас Кучма розповів журналістам «Громадського руху «Народний контроль», що місцеві посадовці  ігнорують інформаційні запити, порушуючи Закон про доступ до публічної інформації.

За словами активіста, відповіді на запити або взагалі не надходять, або у вигляді абсурдних відписок. Були навіть випадки шантажу.

«Нам надавали рахунок на 488 гривень: мовляв, заплатіть гроші і отримаєте інформацію», . пригадав випадок голова громадського об’єднання «Дрогобицький майдан» Тарас Кучма.

Ще один громадський активіст Богдан вважає, чиновники закриті перед людьми, бо мають, що приховувати. Нагадує: ігнорувати запити громадян – порушення закону.

Активістка «Народного контролю»  у місті Дрогобич Ганна Коцюба переконана: лише тоді, коли влада звітуватиме про свою роботу, у місті буде порядок.

В.о. міського голови Дрогобича Тарас Метик виправдовується, мовляв, роботи у нього та його команди так багато, що не мають часу «на якісь там відписки». Але у присутності журналістів та активістів «Народного контролю»  Тарас Метик доручив інформаційному відділу вчасно відповідати на звернення для громадян.

«Ті, хто не встигатиме давати відповіді на запити, отримають догани»,  –  наголосив Тарас Метик.