IMG_20150806_190820[1] (1)

У міській раді Луцька витратили кошти на ремонт, який мав провести забудовник

Нещодавно завершився ремонт прибудинкової території на вул. Конякіна, 17, 19, 21, 23, 25 у Луцьку. За кошти із міського бюджету виконано асфальтування дорожнього покриття та тротуарів, а також проведено капітальний ремонт водопроводу. Натоміть, як стало відомо «Народному контролю», частину робіт ще у 2004 році мав виконати обслуговуючий кооператив «ЖБК Еталон».

Зокрема, кооператив орендував земельну ділянку під будівництво житлового будинку з прибудованим приміщенням торгового призначення (вул. Конякіна, 17а), зобов’язавшись виконати всі роботи щодо облаштування прибудинкової території. Згідно наявного містобудівного обґрунтування – плану благоустрою прилеглої до новобудови території – забудовник мав відремонтувати асфальтоване мощення проїздів і реконструювати дитячі майданчики. Втім «ЖБК Еталон» так і не виконав жодних робіт.

Це питання перед міським головою Луцька підняв активіст «Народного контролю» Волині Віталій Жабчук під час зустрічі Миколи Романюка з мешканцями будинків на вул. Конякіна у четвер, 6 серпня. Як виявилось, ніхто з чиновників міської ради про старі зобов’язання кооперативу не згадував. Тому міський голова обіцяв детально вивчити це питання. Для цього запланували окрему зустріч із мешканцями будинку.

«Вийшло так, що міська рада виконала роботу замість «ЖБК Еталон». Ми ініціюємо створення комісії, яка визначить об’єм виконаних ремонтних робіт і суму затрачених коштів. Після цього будемо вимагати, щоб «ЖБК Еталон» компенсував міському бюджету витрачені кошти», – заявив активіст Віталій Жабчук.

«Народний контроль» слідкуватиме, щоб питання компенсації міському бюджету витрачених замість приватної фірми коштів було вирішене об’єктивно.

Нагадаємо, що «Народний контроль» допомагав мешканцям будинку на вул. Конякіна, 19 відстояти їхні інтереси під час проведення ремонту двора. За участі активістів «Народного контролю» мешканці переконували міський Департамент ЖКГ і підрядну організацію врахувати пропозиції людей щодо ремонту двору. Лучани пропонували розширити дорогу та вимагали відремонтувати зливову каналізацію. Завдяки спільним діям лучан, активістів і журналістів вдалося домогтися результату:  Департамент ЖКГ вніс зміни у проект облаштування прибудинкової території, а підрядна фірма переробила виконані роботи за власний кошт.