У міському бюджеті пропонують передбачити щонайменше 8 млн грн для бюджету участі, – Веремчук (+відео)

У Львові планують створити громадський бюджет (бюджет участі) та  передбачити  на нього у міській казні щонайменше  0,5 % коштів бюджету розвитку. Ухвалу мають намір затвердити найближчим часом.

Про це повідомив голова фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук після прес-конференції «Результати обговорення проекту положення про бюджет участі», організованої КВУ та рухом «Чесно».

 «Я підтримую ідею створення у Львові бюджету участі.  Львів’яни самостійно зможуть визначати,  куди скерувати кошти передбачені у ньому. Також містяни з можуть розраховувати на фінансову підтримку для власних, вигідних місту, проектів», – повідомив Веремчук.

Відповідальними за розподіл бюджету участі планують призначити громадські організації, які будуть зобов’язані вести он-лайн голосування щодо об’єктів, на які варто скеровувати кошти.

«Люди, які самостійно долучаються до обрання для ремонту того чи іншого об’єкту,  відповідально до нього ставитимуться.  Раніше  я займався облаштуванням дитячих майданчиків. Тоді до процесу ми долучили громаду. Як результат: майданчики, які ми ремонтували разом з львів’янами,  досі у чудовому стані»,  – повідомив Веремчук.

Довідка: громадський бюджет (бюджет участі) –  частина бюджету міста, з якого здійснюється фінансування, визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг, відповідно до оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу.

Довідка: бюджет розвитку міста Львова становить 1,6 млрд гривень. Більшість із цих коштів – податки фізичних осіб.