У мовному законі неприпустимо залишати навчання мовою меншин, – О. Мусій

Мова навчання має бути виключно українською. На цьому Олег Мусій наголосив під час обговорення поправок до законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

«Попри рішення Конституційного Суду, законопроект містить безхребетну позицію комітету і безхребетну позицію теперішньої Верховної Ради, яка на 27-му році незалежності закладає міну «руського міра», залишаючи навчання мовами меншин. Може бути тільки вивчення мови меншин як предмету – це відповідає рішенню Конституційного Суду. Така норма буде справді українською позицією. Ми – український парламент чи міжнародний якийсь? Ми маємо відстоювати інтереси України, попри позицію Євросоюзу чи ще когось», – зазначив народний депутат.

Олег Мусій вважає, що скрізь у публічному просторі: в установах, на підприємствах, організаціях всіх форм власності має звучати виключно українська мова. Він також виступає за те, щоб на публічних заходах при використанні будь-яких інших мов, окрім української, працювали перекладачі.

Парламентар підкреслив, що нападу агресора передувала мовна окупація і їй давно треба покласти край. Він наголосив, що мова освіти має визначальне значення для формування нації.

З 60-ти його поправок до законопроекту профільний комітет врахував третину, а за ті, які ставлять на підтвердження, голосувати нікому, бо депутати не ходять на роботу.