bryfing_om

«Народний контроль» наполягає на двоетапній переатестації всього суддівського корпусу

Щоб судова реформа не перетворилася на чергову фікцію, ухваленню змін до Конституції у частині правосуддя, має передувати внесення змін до законів про судоустрій і статус суддів.

Про це під час брифінгу заявив депутат міжфракційного об’єднання «Народний контроль» Олег Мусій.

Нардеп наголосив, що в країні вже був прецедент, коли поспіхом ухвалили зміни до Закону про прокуратуру та створили самоврядування прокурорських органів зі старих кадрів.

«Мова про те, що проводячи реформу прокуратури,  у неї не заклали головного – оновлення системи та кадрів. Тож зараз розглядаючи реформу судоустрою ми має врахувати попередні помилки влади та прописати на рівні законів механізм оновлення суддівського складу», – пояснив Мусій.

Нардеп наголосив, що міжфракційне об’єднання «Народний контроль» наполягають на закріплені в Законі про судоустрій і статус суддів шістьох пунктів, які унеможливлять консервацію старої суддівської системи, мінімізують вплив Адміністрації Президента на призначення суддів.

Зокрема, депутати наголошують на необхідності провести атестаційний конкурс для обрання суддів із мінімізацією так званого «людського фактору».

«Разом із колегами пропонуємо провести двоетапну переатестацію усього суддівського корпусу. Першим етапом має бути електронне тестування, що унеможливить маніпуляції з його результатами. Другий етап – перевірка НАЗК та громадськістю добросовісності суддів, відповідності їхнього рівня життя задекларованим доходам», – пояснив Мусій.

Він наголосив, що лише у випадку врахування пропозицій «Народного контролю»  до Закону про судоустрій і статус суддів, депутати об’єднання підтримають зміни до Конституції у частині правосуддя.

«Без цього ми отримаємо замість реформи судової системи – чергову фікцію», – зауважив він.