У річку Чорногузку зливають місцеву каналізацію

У селі Гірка Полонка на Прикарпатті нечистоти з каналізації зливають не в очисні споруди, а прямо у місцеву річку Чорногузку. Влада вперто не помічає  проблеми, тому місцеві мешканці звернулися по допомогу до «Народного контролю».

 Як з’ясували журналісти, сільське КП «Грань» заборгувало кошти організації, що займається перекачуванням стоків.

 Директор підприємства «Західбізнеспартнер» Сергій Приступа стверджує каже:

«Коштів не платять ще з 1999 року. На будь-які прохання покласти на рахунок бодай якісь гроші, не погоджуються».

Активісти «Народного контролю» завітали до сільської ради. За словами в. о.  сільського голови Ніни Симонович, ще із 2013 року почали працювали над  виготовленням проекту каналізаційно-насосної станції, щоб село не залежало від посередників.  У районній раді пообіцяли, що розпочнуть будівництво споруди у наступному році.

«На жаль, почати задумане ще цьогоріч ми неспроможні», – пояснила в.о. сільського голови с. Гірка Полонка Ніна Симонович.

«Народний контроль» з’ясував: частину коштів – 300 тис. гривень – які необхідні для спорудження станції уже витратили на інші цілі.

«Чому так сталося? Бо будівництва не буде в цьому році. Ці кошти були призначення на придбання насосів, або труби, але не на саме будівництво», – стверджує Ніна Симонович.

«Ми подамо запит і проаналізуємо, що саме було придбано за виділені гроші,  чи законно були проведенні торги», – прокоментував лідер «Громадського руху «Народний контроль» Волині Павло Данильчук.

 Також від пообіцяв ініціювати зустріч між всіма зацікавленими сторонами.

«Наступного тижня будемо ініціювати зустріч сільської ради, керівництва районної ради, адміністрації, екологічної служби, а також приватного підприємства, яке має на своєму балансі КНС, щоб дійти компромісу щодо ситуації із каналізацією у селі», – повідомив лідер «Громадського руху «Народний контроль» Волині Павло Данильчук.