У Рівному активісти вимагають об’єктивно розслідувати причини смерті дитини

У Рівному 25 січня активісти та журналісти оголосили  чиновникам від медицини  «карантин безкарності» через смерть п`ятирічного хлопчика, який помер кілька місяців тому в одній із лікарень міста.

Близько двохсот людей,  зокрема й  активісти «Народного контролю», зібрались під стінами обласного управління охорони здоров`я, щоб висловити своє обурення від кругової поруки рівненських медиків.

Таку реакцію у людей викликав оприлюднений висновок клініко-експертної комісії, де йдеться: причинно-наслідкових зв`язків між діями лікарів та смертю дитини  не було.

 Від  часу смерті маленького Миколки медики висували різні версії причин трагедії.  Проте активісти «Народного контролю» переконані: справжній діагноз медики так і не встановили.

«Спочатку причиною смерті назвали ГРВІ, потім – хворобу Крона.  Також  від медиків чули думку про туберкульоз. Хвороба Крона не могла раніше не проявлятися, але вона могла бути як наслідок перитоніту. Чи могла бути хвороба Крона без буд яких проявлень?  Не могла!  Чи могла бути хвороба Крона як наслідок перитоніту? Могла!»,  –  говорить активістка «Народного контролю»Ліана Диновська.

Урешті громада та керівництво управління охорони здоров’я дійшли спільної згоди, що на засідання комісії Міністерства охорони здоров’я у Києві, де з’ясовуватимуть причину смерті хлопчика, разом із чиновниками  поїдуть і  представники громади.